| Lucadinvecini a întrebat:

De ce nu am voie sa umblu gol pe strada?

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pentru că ne vrea sa îți vada nimeni ghinda.

| Lucadinvecini explică (pentru suntserios):

Dar nu am bani de haine si sunt prea scumpe

| gemeni6226 a răspuns (pentru Lucadinvecini):

Eu foarte multi ani de zile m-am imbracat din second hand.Ce are?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Pentru că este un comportament nepotrivit cu acel mediu. Normele, regulile sociale spun că în public vei avea acoperite organele sexuale iar la femei și sânii. Astfel nu deranjezi, nu provoci, nu șochezi.

| gemeni6226 a răspuns:

Deoarece lumea se simte stingherita de goliciune.In Africa unde e cald triburile de acolo s-au obisnuit sa fie mai mult goi decat imbracati.Dar aici mai ales acum cand e iarna ar fi o nebunie sa vezi oameni dezbracati, iar in rest vara cred ca e un minim de respect fata de cei ce nu au fost crescuti in spiritul nudismului sa acoperi partile intime.Si asta pentru ca suntem de multe feluri si trebuie sa respectam niste reguli ce fac convietuirea cit de cit usoara, daca nimeni nu ar respecta opinia celuilalt ar fi un haos si o anarhie ce nu doreste nimeni sa fie.

| EestiSodalane a răspuns:

Pentru că există legi împotriva expunerii indecente, d-aia.