| Ender007HD a întrebat:

De ce pisica mea nu mananca decat granule Purina one, iar daca manaca alt fel de granule sau pliculete de alea orice fel ar fi le vomita?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai eficient sfat il vei primi de la veterinar. Daca vrei o pisicuta sanatoasa, necesita o consultatie la medic. Iar in ce priveste hrana asta de pisici asa de chimizata nici nu ar trebui sa iasa pe piata. O hrana cat de cat sanatoasa este ceea ce mananci si tu. Opinia mea. Toate cele bune.

| Kat29 a răspuns (pentru anonim_4396):

Este foarte posibil sa aiba stomăcelul sensibil si sa se fi obisnuit doar cu acest fel de mancare. Incearca treptat sa i dai si alte tipuri de mancare, in cantitati mici, poate chiar amestecata cu cea de la PurinaOne. Mult noroc!

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

De la inceput trebuia sa-i dai multe tipuri de mancaruri sa se adapteze, acum sa obisnuit doar cu marca respectiva

| VadTot a răspuns:

Pentru ca nu stii cum sa ai grija de o pisica!
Pentru ca i ai dat numai porcarii nicidecum mancare sanatoasa!
Daca te intreb ce i ai mai dat in afara de granule sigur vei raspunde ca nimic! Doar granule!

| Felys a răspuns:

De alintata ce e, mai nou si pisicile au figuri acum

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca s-a obisnuit cu granulele Purina. Sau ar trebui sa o duci la veterinar.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Normal ar fi ca pisicuta sa nu vomite in cazul altor "minuni" pentru pisici ci sa nu le manance. Dar daca vomita o consultatie. Motanul meu daca nu ii place ceva nici nu se atinge, dar daca a ta mananca si vomita e semn de intrebare. Toate cele bune.

| Ghknn a răspuns:

Ai învățat-o prost cred.