| anonim_4396 a întrebat:

De ce se duce lumea la concerte cand poti sa asculti muzica prin alte mijloace? Eu unul n-am rabdare sa stau in picioare la un concert.

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu ai tu rabdare dar unora le place atmosfera de la un concert.Traiesc acea clipa.

| AFR81 a răspuns:

Este ca si cum ai spune: de ce se duce lumea la un meci cand il poate vedea la televizor? Raspunsul e simplu: e mult mai captivant, mai spectaculos, mai distractiv si mai frumos de la fata locului, vazand totul live.

| LonelyLoner92 a răspuns:

Pentru ca la un concert ai parte de o atmosfera palpitanta.

| T0T a răspuns:

Cum a zis Sergiu. Altfel simți muzica acolo, o simți la o intensitate mult mai mare + îți vezi live idolii sau oameni cărora le apreciezi muzica și asta poate să devină o amintire extraordinar de frumoasă.

| WaterDrop a răspuns:

Se duc pentru atmosfera si nu o poti obtine prin alte mijloace.

| SergiuBoss11 a răspuns:

Nu stiu daca merge cineva la concert pentru a asculta muzica.de obicei, oamenii, merg la concert pentru a se distra.

| T0T a răspuns (pentru SergiuBoss11):

De fapt oamenii merg și pentru muzică că aia e esența distracției. Nu îmi spune că pe Justin Bieber sau un cântăreț care chiar nu îți place, ești pe val.