| TrendyHedgehog a întrebat:

De ce un serial sau film care e facut in alta tara dureaza asa mult pana sa ajunga la noi in tara? Adica stiu un serial din 2012 care la noi a ajuns de abia in primavara lui 2013.La fel e si cu orice produs din alta tara. Poate sa ma lamureasca si pe mine cineva? Multumesc anticipat! :-)

Răspuns Câştigător
| Baton a răspuns:

Pentru ca ori respectivul serial nu se inacadreaza regulamentului tampit al CNA, ori televiziunile de la noi nu au bani sa il cumpere, ori nu vor sa il cumpere, ori cei ce l-au facut nu vor sa il vanda romanilor ori nu vor sa il vanda imediat ce l-au lansat la ei in tara