| kkkk a întrebat:

Deci, care vreti sa ma ajutati bine, care nu, nu imi scrieti big grin

Imi place de o fata, ne cunoastem din vedere, ne salutam cand ne intalnim, faza e ca ei ii place de un alt baiat ( dar acela nu stie ) ..si am visat ca eram intr-o biserica cu ea, am iesit afara, era frig si s-a pus in brate la mine. dupa un timp s-a mutat in bratele altui baiat ( nu se vedea cine e acela )...ce semnifica visul? happy

9 răspunsuri:
| Latinmoon a răspuns:

Nu e bine se visezi fete...baieti e bine sa visezi.
5. Fata ( chip )
Daca este furioasa, este semn de cinste
- daca este acoperita cu un voal, e semn ca familia iti ascunde ceva
- daca te speli pe fata, e semn ca-ti va parea rau de ceva
- daca vezi fata in oglinda e semn bun, de consideratie si cinste din partea superiorilor
- daca o vezi in apa, e semn rau, de ura si neintelegere
- daca este machiata vei pierde bani.
2. Fata
Daca e moarta, e semn bun, caci in curand iti vei gasi perechea
- daca o saruti, e semn rau, de boala
- daca visezi ca faci dragoste cu ea e semn de mare nenorocire.
1. Altar (de biserica)
Te asteapta zile frumoase si fericite.
2. Biserica
Cineva iti va face mult bine.
3. Biserica
Chiar si pentru atei sau oamenii care nu sunt religiosi biserica este un loc al reculegerii. Cine viseaza ca este intr-o biserica este in cautarea linistii si echilibrului interior. Spatiul semiobscur din biserica simbolizeaza nehotararea resimtita in realitate. Daca visati ca drumul spre biserica este blocat, inseamna ce trebuie sa rezolvati conflictele care apar in viata de zi cu zi. Daca in biserica se produc lucruri obsecene, acest lucru simbolizeaza nespatanirea sau problemele din viata intima, care trebuie sa fie luate in serios. Vechi talmacitori de vise considerau ca, daca visati ca veti lua parte la un servicxiu divin, in realitate veti fi consolat(vezi de asemenea preot, serviciu divin, templu)
4. Biserica
Calm, liniste, ocrotire, protectie benefica, realizarea sperantelor - asculta predica la - pozitie nesigura la serviciu, - avand - cineva iti face mult bine - arzand - mare nenorocire - baiat in - esti impulsiv - clopote sunand la - nelinisti ascunse - daramata - relatii proaste, prevederi rele - faramata - necaz, ghinion - femei in interior - imprudente cu consecinte proaste - iesind - scapi de o complicatie - intrand - neliniste - in care te rogi - vei scapa de multe necazuri - in interior - nesocotinta cu efect grav - mare - dispute, te amesteci in dispute religioase - orga de - sa - ti revizuuiesti planurile - nu putem sa ne apropiem - deziluzii - preot - altii se ocupa de tine - privind - fericire - rugandu - te - usurare, scapi de necaz, confort - surpandu - se - nebunie, boala, moarte - trecand pe langa - clevetiri - uitandu - te la ea - vei avea putina mangaiere - vazand - nenorocire, primejdie de razboi - vazand din afara - noroc - visand - inaltare sufleteasca - zidind - nunta in familie.
5. Biserica
Biserica zidind, in vis, nunta prevesteste incendiu de biserica de vei visa, ti se va intampla ceva rau biserica in care te rogi - vei scapa de multe necazuri biserica mare, frumoasa, de vei visa, curatenie sufleteasca prevesteste, pocainta si putere de a-ti infrange pornirile rele: sufletul tau e pe drumul cel bun biserica in ruina de vei visa, semne de nefericire, de boala, asteapta-te la intamplari neplacute.
1. Baiat / baieti
Baiatul in visul unei femei, indica faptul ca aspectele masculine ale caracterului dumneavoastra sunt in curs de dezvoltare. Alternativ, visul poate reprezenta sentimentele tale fata de un baiat din viata reala, care este important si semnificativ pentru dumneavoastra.
Un baiat in visul unui barbat, sugereaza natura inocenta, jucausa, de copil. Alternativ, visul simbolizeaza aspectele tale imature, care trebuie sa cresca / sa se maturizeze.
Eu am cautat aici http://www.visele.ro/, indiferent de ce vei citi incearca sa nu fi influentat s-au suparat lasa visul sa se duca odata cu noaptea.
Te pup! :-*

| kkkk explică (pentru Latinmoon):

Sa vorbesc cu ea, sa ii zic ce simt? sad..nici nu o cunosc bine. Multumesc

| Latinmoon a răspuns (pentru kkkk):

Vorbeste cu ea si spune-i spre finalul zilei ca vrei sa sa-i zici ceva, o vei impresiona.
Ea este de varsta ta?

| kkkk explică (pentru Latinmoon):

Da

| kkkk explică (pentru Latinmoon):

Plus.ce rezolv? era bine daca ne cunosteam mai bine sau daca nu ii placea de acel baiat.

| Latinmoon a răspuns (pentru kkkk):

Daca ea e cu el nu ai ce face astepta sa se desparta... si apoi vezi ce faci.
Cine stie poate vei gasi alta fata pana atunci.

| kkkk explică (pentru Latinmoon):

Nu e cu el, doar ii place de el...

| Latinmoon a răspuns (pentru kkkk):

Stai pe aproape, daca o supara va veni la tine.winking

| jamal000 a răspuns:

Nu stiu daca are neaparat o semnificatie cat sa fie vorba despre subconstientul care lucreaza si care sa transmita informatia si in planul oniric.