| Fatamuntilor a întrebat:

DECI...
http://www.tpu.ro/......-altadata/
Zilele trecute era niste calduri de zici ca eram pe cuptor.Ma uit pe calendar iulie, luna lui cuptor.
Am trecut la pijamaua de vara.
Ieri m-a prins ploaia prin oras (era calda)
Ma uit pe partia veche,vad o turma de oi
Fragii s-au cam trecut, dar sunt afine si in curand se face zmeura
Cand nu ploua rufele se usuca in cel mult 2-3 ore
Nu lipseste sticluta cu apa!

Deci...Ce ziceti,a venit vara?
PS, Merg sa-mi iau o inghetata!

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Https://www.youtube.com/watch?v=fSDH3ZyD6Ks

Aseaza iarna pe cel mai de sus raft al camarii si deschide obloanele ferestrelor, imbraca-te cu ce gasesti mai usor si la-ndemana, iesi sa te plimbi alene fara sa-ti pese unde te duci...pentru ca vara,s-a intors.

Mergi cu picioarele goale in fiecare dimineata si priveste stelele in fiecare seara,aduna focul aprins in semineu si scoate-l pe plaja, pentru ca vara, s-a intors...

Lasa sarea si vantul sa-ti arda pielea si savureaza inghetata ta favorita, pentru ca vara, e aici!
:)
Si ti-o doresc superba!

| Fatamuntilor explică (pentru greece12):

Asa am facut.Am pus hainele de iarna (bluze groase, pantaloni, ....etc la iernat.
Ferestele stau deschise mai tot timpul,dar mai le inchid din cauza zgomotului sau cand mai intra praf in casa(stau la parter)
Port pantaloni trei sterturi si tricori. Fuste,rochite nu port,nu-i stilul meu ( tuna,fulgere,trasneste,daca mi ne pun laughing
Merg cu picioarele goale prin casa,imi place sa simt raceala gresiei, cu toate ca stiu ca nu bine
Din fericire pentru mine stau la munte, plaja nu prea pot face (pigmentul pielei nu-mi permite.
Zilele trecute am vorbit cu sor'mea la telefon, curga apele pe ea din cauza caldurii, eu ma pregateam sa ma bag in pat ca imi era frig...am zis sa vina aici...

Cu inghetata sunt de acord...dar mai de fiert la ardei umpluti, doar azi am reusit sa -i termin
Multumesc la fel si tie.

14 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

La mine nu a venit...
Plouă şi de 2 ori pe zi...

| Fatamuntilor explică (pentru OnuOnulică):

Mai da si la altii!

| OnuOnulică a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Onulică* dar mersi că mi-ai pocit numele laughing) numai binewinking

| Fatamuntilor explică (pentru OnuOnulică):

Despre tine era vorba, ma bucur ca te-ai prins.big grin

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Da, a venit. Ma duc sa iau o bere rece din frigider.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu cum e la tine, dar eu nici in curte nu pot sa ies de cald ce e.

| Fatamuntilor explică (pentru anonim_4396):

Nu este foarte cald....parca ar vreasa ploaie!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Fatamuntilor):

As da orice pentru o ploaie laughing
Nu-mi place caldura.

| Fatamuntilor explică (pentru anonim_4396):

Voiam sa-ti trimit putina ploaie dar s-au cam impratiat norii.
POATE te ajuta colegul Onicalaughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Fatamuntilor):

E zgarcit...nu-mi da.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci...
Am stat cu capurile in soare de m-au gatuit soarele.
Tarandu-ma, mi-am aprins o cutie de bere.
Nisipul fierbinte refuza incapatanandu-se sa se transforme in gheata.
O rama sinucigasa canta pe nisipul fierbinte. http://www.youtube.com/watch?v=mN9Dipgqdtw
Declar costumele de baie pe cale de disparitie, inutile.
Da, e caldura mare.
Nu imi iau inghetata decat de la vecinul meu tatuat.Caldura mare.

| Fatamuntilor explică (pentru anonim_4396):

Deci....berea era calda, nu-i asa?, dar avantajul este ca e uda. Gheata s-a topit
Bere beau rar