| AalaBalaPortocalaa a întrebat:

Din cate am vazut, mai nou, oamenii te caracterizeaza dupa muzica pe care o asculti.Adica daca asculti manele esti cocalar, daca asculti rock esti satanist, daca asculti muzica comerciala inseamna ca esti intr-un fel. M-i se pare doar mie sau mentalitatea populatie noastre este foarte scazuta? sad

12 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Este, AlaBala, este...
Unii sunt plini de prejudecăți complet iraționale.

Uite cel mai recent exemplu (Jacck): http://www.tpu.ro/......olescenti/

| Narfundo a răspuns:

Mentalitatea celor care asculta numai un tip de muzica este scazuta, de aceea majoritatea pun punctu pe i. Oameni obisnuiti care nu prosti cum zici, nu isi pun viata si sentimentele in muzica si nu sta doar pe o categorie muzicala.E bine sa asculti din toate daca ma intelegi. Bunicul meu care e din Italia si o duce bine, foarte bine daca intelegi, zice ca muzica buna este aceea care nu te intrerupe din discutie.Ciau, ciau.

| foxsilver a răspuns:

Mi se pare total gresit sa se eticheteze un om dupa genul de muzica pe care o asculta.In schimb, in acest fel se poate afla o latura ce face parte din personalitatea lui, o piesa ce contribuie la alcatuirea unui portret psihologic, doar atat.

| Delicacy a răspuns:

Este greşit să judeci pe cineva în funcţie de muzica pe care o ascultă.Un nesimţit, incult, satanist, ateu poate fi oricine.Asta nu ţine neapărat de genul de muzică agreat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Astea sunt stereotipuri care nu vor disparea niciodata! Si exista in orice tara de pe glob, nu numai la noi!
Si eu ma trezesc uneori ca critic niste oameni dupa niste stereotipuri, fara sa vreau.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai mult ma enerveaza ca oamenii (majoritatea) cred ca daca ascult rock sunt satanista! Ce fel de logica e asta? Religia nu are nicio legatura cu muzica! straight face

| anoxdox a răspuns:

Pe mine sincer ma doare in pl ce cede cineva de ce ascul eu si daca comenteaza ca nu-i place muzica pe care o ascult eu ii spun...nu-ti place nu o asculta.

| CausingCatastrophy a răspuns:

Pai ma,,manelele ar trebui exeterminate dupa fata planetei ca-s decat o lipsa totala de cultura,iar rock-ul nu-i deloc satanist si nu are NIMIC in comun cu satanismul,doar ca unii retardati nu fac diferenta intre rock, blackmetal si alte ramuri care da, au legatura cu satanismul, iar muzica comerciala e acelasi lucru cu o manea, doar ca versuri sunt in engleza.

| AalaBalaPortocalaa explică (pentru CausingCatastrophy):

Sunt de acord cu tine in legatura cu rock-ul, insa nu si in privinta manelelor si muzicii comerciale.Fiecare ascula ce vrea, nu cred ca ar trebui sa se dea rate dupa genul de muzica ascultat.

| CausingCatastrophy a răspuns (pentru AalaBalaPortocalaa):

Pai pana la urma,n-am vazut un om care sa se rupa pe menele si sa fie cultivat,si nici pitipoance fosforescente n-am vazut sa asculte rock,de acord,nu? Pana la urma muzica pe care o ascultam ne influenteaza extrem de mult personalitatea,ca daca asculti manele,( nu vorbesc de cei care asculta ocazional,ci de cei care au playlistul plin de gutza,de salam si de parizer) logic ca-s genu de cocalari prosti pe care "ii uraste dusmanii",iar daca asculti Inna, poti sa zici ca asculti si tu o melodie cool, dar pana la urma e tot o manea, care o canta o terminata care nu are voce, muzica comerciala e doar muzica pe care o canta majoritatea terminatelor din Romania care nu au voce si sunt ajustate in studio in draci.

| WhiteTiger a răspuns:

Probabil.Eu sincer nu-i mai ascult.Nu imi pasa ce cred ceilalti... Da, mentalitatea este scazuta, si in ziua de azi este foarte greu sa gasesti pe cineva care nu te judeca.

| EmiliaWho a răspuns:

Ai mare dreptate in ceea ce zici.In ziua de azi trebuie sa fii la curent cu toate pentru a fii luat in seama.