| danutz_8631 a întrebat:

De ce oamenii zic ca esti satanist daca asculti rock?

Răspuns Câştigător
| hasegawa a răspuns:

Nu ascult muzica de genul asta, insa daca din intamplare o aud, imi da o stare de nervi, nu esti satanit insa in majoritatea melodii-lor au niste versuri numai bune de luat in seama(adica te fac sa gandesti numai in negativism), parerea mea, iar de aici si acesta comparatie.

14 răspunsuri:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Cred că ţine de mentalitate. Tot cred că s-a schimbat ceva... dar se pare că degeaba. Este vorba de cultură, percepţie, să încerci să vezi mai mult decât să etichetezi la prima înfăţişare, dar nu toţi fac asta.

| costymaximus a răspuns:

Idei preconcepute. Si asta doar din cauza ca "rockeri"se exteriorizeaza mai mult fata de ceilalti "melomani".

Răspuns utilizator avertizat
| Aerosmith a răspuns:

Da.si mie mi s-a intamplat. Eh, noi sa fim sanatosi!

| Summer_1837 a răspuns:

Pt ca asa era pe vremurichatterbox. Eu ascult rock, e muzica si te face sa te simti bine. Cel putin pe mine.

| danutz_8631 explică:

Incercati:hard rock hallelujah-lordi.

| danutz_8631 explică:

Rognakar mi-a placut raspunsul tau laughing

| Rognakar a răspuns:

Simplu acei oameni sunt p*osti! ce nu inteleg e rau e dracu! de ce sa stai sa asculti sa intelegi cand poti da play la guta si sa meditezi la dusmani invizibili care tanjesc la valoarea talaughing nu e un lucru care se poate explica pentru ca acei oameni care te considera satanist pentru ca asculti rock nu sunt in masura sa dea explicati iar un om normal nu ar putea explica pentru ca nu ar intelege, neavand logica comparatia rock-er - satanist! SI EU MAM INTREBAT ACELASI LUCRU CAND ERAM CLASA A 9 A SAU A 10 A happy, nu are rost sa te intrebi raspunsu e undeva in mintea p*ostului si acolo o sa ramanalaughing
(oameni care se simt ofensati de raspunsul meu sa stiti ca nu ma stres... ramaneti asa... ofensati ) si inca ceva hasegawa nu stiu ce rock ai ascultat tu da probabil era th sau alte trupe dinalea suparate asculta si tu un axell rudi pell sau ceva calumea si daca si acolo gasesti negativism si te enervezi nu stiu incearca enya si budhabarlaughing)

| cristina12310 a răspuns:

Love tokio hotel!

| peanut a răspuns:

Ca-s prosti. foarte prosti.

| StelutaDintreNori a răspuns:

Prejudecati! Trebuie facuta diferenta dintre genurile muzicale, nu toata muzica e rock! Dar ce sa le spui la ignoranti straight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ignoranti, lipsa de cultura.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Satanisti sunt cei care nu cred in dumnezeu! Care strica biserici, cruci si cimitire! dar rockul nu are nici o legatura iti spun eu sigur! si baiatul meu canta la chitara genul acesta, plus celelalte, dar se duce si la biserica! Asa ca? Da, daca nu ai nervii tari, mai bine este sa nu asculti astfel de muzica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De prosti.