| laraanderson a întrebat:

De ce foarte multa lume are impresia ca daca asculti muzica rock esti,, satanist,,?

Răspuns Câştigător
| GusWaters a răspuns:

In primul rand, lipsa de cultura.In al doilea rand,cocalarismul.Iar in al treilea rand,frica vesnica a romanului de tot ce este diferit fata de montonia pe care el o reprezinta, frica de ceva ce el nu are in standarde.

Multi din cei ce critica rockul, probabil au ascultat maxim 5-6 melodii, din care 4 fiind,ori cel mai brutal death metal,ori un black metal,cu teme sataniste(ceva de Gorgoroth sau Bathory),langa care s-au mai adaugat o melodie mai agresiva de la Metallica, si ori Highway To Hell, ori Raining Blood.Si,bineinteles,idiotii se sperie si fug de rock ca de dracu.Nu e apreciat si din cauza ca romanul mediocru, care mananca mici langa un paraias vara, are o burtoaca de 120 kg si asculta house sau manele(tot aia,dar fie) nu poate sa inteleaga ori versurile,ori nu poate sa digere linia melodica.

Si eu ma mir de multe ori, cum de sunt unii chiar asa de batuti in cap, incat sa nu vada ca nu se aplica deloc stereotipurile pe care ei si le imagineaza despre rockeri.In plus,multi retardati,mai confunda rockul cu emo,lucru pentru care merita violati. Mintea lor chiar nu poate mai mult,cum aud ceva ce nu-i pe gustul lor,gata,e satanist, malefic si nu asculta rock, ca asa nu mai e cool.Ca toti pokemonii inapti se vor cool,si,na,daca asculti rock,esti un nenorocit care isi taie venele,si nu mai esti cool,si nu te mai primeste gloata de oi, care asculta acelasi house repetat de zeci de ori, de parca ar fi sado-masochisti.

4 răspunsuri:
| LastChance a răspuns:

M-am cam săturat de întrebarea asta şi răspunsul lui Dumnezău e ok.
Mi-a fost lene să citesc, dar sunt sigură că a scris ce trebuie.
Baftă!

| AnaisC a răspuns:

Pentru ca 98% din populatie planetei are un nivel de inteligenta mult sub medie.

NoRock!

| TeoBizz a răspuns:

De prosti.

| TheLordofSalem a răspuns:

Pentru ca sunt foarte incuiati la minte si spalati pe creier de prostiile lor. Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul.