| anonim_4396 a întrebat:

După ce aspecte cataloghezi un om ca fiind prost?

41 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Un om prea plin de sine care e atat de orb incat doar zgarie la suprafata viata si nu cauta sa inteleaga de ce se intampla anumite lucruri pentru a avea si alte rezultate. Si emite pareri fara sa studieze si fara sa fi trait pe propria piele ceea ce spune. Nu intelege ca lucrurile care au mers la el e posibil sa nu mearga la altcineva. Crede ca toti ar trebui sa aiba viata lui. Crede ca totul i se cuvine si de obicei sta toata viata in casa parintilor. E foarte agresiv si are un limbaj colorat. Daca ceva nu a mers, mereu e vina celuilalt. De obicei vorbeste foarte mult si asculta foarte putin. E unidirectional si de regula e obsedat de performantele lui fizice si practice. Nu ii place sa calatoreasca.

| RAY a răspuns:

Prost e ala care nu vrea sa invete nu cel care e prost dar vrea sa invete, practic igonranta =prostie, sunt multi tampiti pe lumea asta mai mult din genul masculin care se dau mari, tari in gura, vulgari etc

| LoveSleep a răspuns:

Ți-aș putea explica într-un cuvant din 3 litere, dar... laughing

| anonim_4396 explică (pentru LoveSleep):

Poți să o faci și din două: eu.

| LoveSleep a răspuns (pentru anonim_4396):

Și totuși are 3.
Dacă nu te-ai prins îți dau 'ignore'.

| anonim_4396 explică (pentru LoveSleep):

știu că-s proastă, dar nici chiar așa de rău. mi-am dat seama de prima dată, doar că nu sunt de acord cu tine laughing

| LoveSleep a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu te aștepta să neg. Dacă te faci proastă probabil că așa eștiwinking

| anonim_4396 explică (pentru LoveSleep):

Păi sunt. mă gândeam că nu ți-ai dat seama și voiam doar să te informez.

| LoveSleep a răspuns (pentru anonim_4396):

Mereu mi-au plăcut tipele care se subapreciază.
Unde ne vedem la un suc la plic? Pentru că probabil nu ai valoarea necesară să bei un suc normal, nu-l meriți. Right, dude?

| anonim_4396 explică (pentru LoveSleep):

Nu e vorba de subapreciere, doar văd realitate așa cum e. nu poți să afirmi că un om e deștept din moment ce mai are multe de învățat. dacă nu mă invită Ray, degeaba...pe tine te refuz.

| Satango a răspuns (pentru LoveSleep):

Ajunge, i-ai demonstrat deja ce înseamnă prostia.

| LoveSleep a răspuns (pentru Satango):

Ți-am dat vot pentru cum ai formulat răspunsul laughing
Dar ei voiam să zic ceva acolo, crede-mă.

| LoveSleep a răspuns (pentru LoveSleep):

Eu*

| Satango a răspuns (pentru LoveSleep):

Sunt sigură, de ce nu te-aş crede? Orice spunem o facem cu scopul de a transmite ceva.

| LoveSleep a răspuns (pentru Satango):

Eu voiam să transmit altceva.

| anonim_4396 explică (pentru LoveSleep):

și încă poți s-o faci.

| Satango a răspuns (pentru LoveSleep):

Altceva? Am specificat eu ceea ce voiai să transmiţi? Sau deja ''ceva''-ul meu ţi s-a părut greşit?hee hee.

| LoveSleep a răspuns (pentru Satango):

Eu doar îți fac jocul, nu mă judeca.

| LoveSleep a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu în același fel.
Iar 'altfel', n-are farmec.

| Satango a răspuns (pentru LoveSleep):

N-am să te judec. Dar dacă doreşti să-mi faci jocul, învaţă întâi regulile.

| LoveSleep a răspuns (pentru Satango):

Sunt capabil s-o fac și fără.

| Satango a răspuns (pentru LoveSleep):

Ai pătruns în tărâmul meu? Continuă ''jocul''.

| anonim_4396 explică (pentru LoveSleep):

Poți să fii și mai direct, asta dacă vrei.

| anonim_4396 explică (pentru Satango):

Unde vrei să ajungi cu asta?

| Satango a răspuns (pentru anonim_4396):

In his mind. >.

| LoveSleep a răspuns (pentru Satango):

Pătrund în tărâmul tău în toate modurile posibile dacă vreau.

| Satango a răspuns (pentru LoveSleep):

Eşti amuzant. ( Hm. Evaluează -> Amuzant +1 vot ) big grin

| LoveSleep a răspuns (pentru anonim_4396):

Direct=plictisitor x 3

| anonim_4396 explică (pentru LoveSleep):

Măcar ziceai esențialul din ceea ce voiai să transmiți.

| LoveSleep a răspuns (pentru anonim_4396):

Speram să te prinzi.
Dar încă n-a venit Crăciunul laughing

| anonim_4396 explică (pentru LoveSleep):

Mda, las-o așa.

| RainmakerX a răspuns:

Este greu de explicat.

Eu nu consider un om prost atunci cand acesta nu are cunostinte de baza din niciun domeniu.

Oamenii prosti *pentru mine* nu sunt oamenii care gresesc ci oamenii care gresesc si nu accepta asta. *Cei care cred ca ei sunt cei mai buni chiar daca au gresit si care nu stiu sa accepte si opiniile altora.* Acestia sunt pentru mine oamenii prosti.

Fiecare cu parerea lui.Succes!

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Un om cu un IQ scazut, sub medie.

Răspuns utilizator avertizat
| Suck a răspuns:

Uşoară întrebare...de obicei oamenii proşti sunt atât de proşti încât recunosc asta, ba chiar o repetă de multe ori, sa se asigure ca toata lumea e conştienta de prostia lor.

| syd a răspuns:

Comportament, atitudine si moralitate

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

După felul în care vorbește.
Oricum vezi ca deja tiau răspuns 2 care intra perfect în aceasta categorie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru mine un om prost nu e ala care nu stie sa faca 2 x 2 in minte ci ala cu aree de mare vedeta, care se crede un mini Einstein, gen " eu sunt aici sus si voi sunteti acolo jos" dar vezi ca de fapt se minte singur ca e asa. Poate mai mult dar nu da dovada macar ca este asa cum minte.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cel mai des după cum se comportă şi spun: ăsta da om prost crescut, mănâncă seminţe şi aruncă cojile jos, aşa o face şi în casă la el?

| Daniellllll1 a răspuns:

Prost= lipsa majora de inteligenta
Om prost=om care emana prostie

| Ciumpi35 a răspuns:

După modul de gândire.