| forthewicked a întrebat:

După părerea voastră, care e cel mai frumos oraș din România și de ce?

8 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Un raspuns corect ar fi ceva de tipul :majoritatea sunt frumoase, bla, bla, bla. Totusi eu am sa ies din tipar si voi indica Sighisoara.

| T0T a răspuns:

Sighisoara. Viziteaza-l si vei afla de ce.

| forthewicked explică (pentru T0T):

L-am vizitat pentru că sunt din Mureș și am rude acolo. Și mie îmi place extrem de mult, dar prefer Clujul.

| T0T a răspuns (pentru forthewicked):

Eu nu. Acum fiecare prefera altceva. Dar strainii, cel mai mult viziteaza Sighisoara nu Clujul. Ceea ce spune cate ceva.

| SkyPilot a răspuns:

In momentul acesta Sibiul. Mare parte din zona veche este restaaurata, are padurea de la Dumbrava, muzee, localuri de buna calitate, monumente istorice, catedrale. Ai ce sa vezi. Si sunt multe de vazut si in imprejurimi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sibiu și Deva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sighisoara e un oras minunat.

| InSoMnIaC a răspuns:

In toate gasesti cate ceva aparte si nu ma refer la gunoaie dar mie personal mi-a placut Brasovul.