| ☆ ☆ღ♥Ashley♥ღ☆ ☆ a întrebat:

E adevarat ca in 2012 va veni asa zisa "Apocalipsa"?

17 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Vom vedea atunci dacă se adeveresc prezicerile mayasilor.
Pa, pa.

Răspuns utilizator avertizat
| alex_9641 a răspuns:

Vom vedea la timpul potrivitdevil

| Aѕнℓєу♥ a răspuns:

Salut! Si eu vreau sa aflu chestia asta dar doar Dumnezeu stie si nu ne va spune niciodata, si eu cred ca v'a fii sfarsitul lumii intr'o zi, asa am citit pe Click.ro,dar cred ca Dumnezeu v'a fii pe Pamant cand v'a fi Apocalipsa, doar ca noi nu o sa ne dam seama, nici nu stim.

| papushik_2619 a răspuns:

Pai e doar o teorie...Si despre anul 1000 s-a spus ca va fi sfarsitul lumii. Inainte de anul 1000 oamenii nu siau mai continuat activitatile. Ei credeau ca nu mai au pentru ce trai deoarece nu stiu cine a spus ca va veni sfarsitul lumii. Si sau inselat.

| HelpBoy a răspuns:

Nam idee.

| roby155 a răspuns:

:O deci iar vine, firar... trebuia sa vina si in 2005 si 2007 si 2010 si 2002 lol si intr-o sambata noapte cand otevistul lui diaconescu a prezis rolling on the floor) asta nu stie nimeni nici Fiul Domnului, doar Dumnezeu, linisteste-te

| PieceSign94 a răspuns:

Ok in termeni stintifici.
sfarsitul lumii se apropie dar nu se stie inca.
dar cum sa ne dam seama ca se apropie sfarsitul lumii?
Simplu.
va fi tot mai cald pe pamant nu mai este destul aier in atmosfera.
Insa cel care ne va distruge planeta este insasi SOARELE.
El va creste si creste chiar si in acest moment.
sfarsitul UNIVERSULUI se va intampla astfel:
SOARELE se va marii tot mai tare pana cand distruge toate planetele din galaxia calea lactee, dupa ce sia finalizat datoria el va exploda adica un nou BIGBANG si se va transforma intr-o GAURA NEAGRA si va absoarbe tot ce ii sta in cale.
ASA SE INCHEE SI SFARSITUL PLANETEI NOASTRE PANANT DAR SI A CELELALTOR PLANETE DIN ACEASTA GALAXIE, DAR SI A UNIVERSULUI.

| Fallen1Angel a răspuns:

Humanity is corrupt. Mankind must be controlled.

| AlynutzaLove a răspuns:

Nu nu va veni :
1. Crestin : Doar Dumnezeu stie cand va veni sfarsitul lumii
2. Geografic: Nu dar si Da pentru ca luna se aproprie de Pamant( provocand tsunamii langa oceane si mari ) si in Japonia sunt reactoare atomice care pot exploda in orice clipa. Ele elimina radiatii mari care pot distruge organismul uman, animal dar si cel de la plante.
3. Normal : Nu fara nici o observatie

| IlKvK a răspuns:

Am mai auzit de intrebri asemanatoare. Am sa-ti spun si tie ce i-am mai spus la altcineva:
S-a descoperit ca cineva care traieste in prezent are sange maias. Si s-a descoperit o heroglifa care spune ca in in 2012 o sa...si lipsea o bucata. Oamenii ce sa zica...SFARSITUL LUMII! Tipul, ruda cu maiasii primea mail-uri cu: "Nu vreau sa mor!" si "Ce se va intampa cu noi?" si a inceput sa il cam enerveze. Ce e drept se zice ca Sistemul nostru solar se deplaseaza si el prin galaxie si in decembrie 2012 noi chiar vom fi in mijlocul universului (sau ceva de genul asta) si s-ar putea sa apara o racire globala. Totusi, se pare ca "sfarsitul lumii" are si o parte buna pentru unii. Cum ar fi filmul 2012. Lumea il vizioneaza, e popular, actorii primesc ceva pe asta. Cum ar putea ca oamenii sa nu foloseasca asta pentru bani?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Care Apocalipsa? Politico-Apocalipsa? Stai linistita, aia poate incepe chiar si dimineata tongue.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.
Nu nu va veni sau cel putin asa cred. Asta ramane de vazut

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt de acord cu roby115. Nimeni nu stie cand vine Apocalipsa. Cert e ca atunci cand nici un om nu se va astepta, va veni.Crezi ca vine acum cand se astepata jumatate din populatia Pamantului? Stii ca poate v eni chiar maine sau poate peste 109 ani de examplu:p.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E foarte adevarat Calaretul Apocalipsei care a bantuit pe strazile din Cairo... e un semn... ce scrie si in biblie, in 2012. o sa vedem mai multe ciudateni /// care traiesc printre noi! adica cei care au murit o sa'i vedeti. eu zic sa va pregatiti psihic sa nu intrati in panica daca vedeti ceva starniu. sa nu'i dati importanta. sa spui. ca tt se petrece normal, sunt multe de spus. ii las pe cei care stiu si mai multe decat mine!

| wastedsoul a răspuns:

E penibila intrebarea asta. Apocalipsa = revelatie si daca vrei sa stii cand va veni citeste Biblia-"Apocalipsa dupa Ioan" si vei vedea ca este mai aproape e cat te asteptai tu mai devreme de 2012.

| yulyapink a răspuns:

NUU! nu exista asa ceva.