| Ancutss30 a întrebat:

Credeti ca va veni apocalipsa in 2012?:-s

29 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Nu mai crede nimeni. Poate veni oricand.

| yoo23 a răspuns:

Nu, logic. Poate sa vina o catastrofa, un cutremur, tsunami, incalzire globala, furtuni, ghetari etc... dar sigur nu va veni apocalipsa.

| AikkoxD a răspuns:

Daaa, apocalipsa o sa vina in 2012 asa cum a venit si in 1999, 2000, 2002. Si oricum, cine mai crede? Poate veni oricand.

| BumtSii a răspuns:

Mai nou vine pe 21 mai 2011`laughing

M`am saturat de toate minciunile astea de la TV.

| BumtSii a răspuns:

Nu va veni.Deja am murit de 2 ori.In 1999 si in 2000.oh go on.Suntem morti deja.Cum sa mai murim?

| LuisEdward a răspuns:

Nu

| Iuliiikkk a răspuns:

Nuuuuuuuuuuuuu

| aniiledha a răspuns:

Eu nu cred Dumnezeu stie mai bine decat stiintificii...

| nicoletalavinia14 a răspuns:

Asa se spunea ca vine in 1999 si sa asteptat cu frica, na venit, dupa sa zis imediat ca va fi in 2000, nu a venit.
prea multe superstitii.

| MistikkGirl a răspuns:

Xd...stii ceva? credeti in ce vreti ...nu, chiar nu imi pasa de alti oameni, ce cred in apocalipsa din 2012. oare ce se va intimpla va cadea cerul, sau va izbucni soarele (hahaha) big grin.nu cred, in ceea ce spune lumea, eu cred in ceea ce zice Dumnezeu, dar numai Sfintul Dumneeu stie cind o sa fie apocalipsa
Si inca ceva : in Biblie scrie ca apocalipsa niciodata nu o sa fie, se spune ca apocalipsa o sa fie cu timpu, incetul cu incetul, asaca nu va faceti griji ca nu'o sa se intimple chiar NIMIC
P. S. mi-a spus o fata ca s-a mutat in 2013 big grin big grin ce faza buna

| GuessWho a răspuns:

Daca lumea ar crede o asemenea prostie, s-ar sinucidehappy
cine si.ar dori o moarte prin focstraight face
Si eu credeam in prostia asta, e vointa domnului, nu vointa unor handicapati, care nu stiu sa calculeze calendarul mai departe de 2012happy
Fii fara grija, traieste-ti viata. sfarsitul lumii poate venii si maine. dumnezeu nu se consulta cu nimeni, in ceea ce face!

| nobody5568hf a răspuns:

Da sigur ca in 2000. se spunea ca in 2000 va fi sfarsitul lumii rolling on the floor acum ca in 2012! fi sigura ca NUUUUU!

| Anca_4296 a răspuns:

Cu siguranta nu :)).
Trebuia sa mai vina de cateva ori in trecut :))
Plus de asta, citeste pe site. ul asta daca vrei sa te informezi mai mult :D http://www.razboiulnevazut.org/articole/14/Apocalipsa
:P

| ImASuperCereal a răspuns:

Apocalipsa daca vine este creata de noi.schimbarile de mediu(catastrofe sau alte chestii).
Eu cred ca va fi doar o schimbare radicala. poate vin extraterestrii si o sa devin jedi smug
Nu se stie dar sper sa se intample ceva ca deja societatea asta is going dooooooown.Sau poate ne distrug masonii astia thinking
sunt multe amenintari.

| edy_9424 a răspuns:

Nu va veni

| Gameshell a răspuns:

Lol. nu nu va veni nici-o apocalipsa asa au spus si in 2000 laughing

Deci iti spun eu ca nu o sa vina nicio apocalipsawinking

| Overseer a răspuns:

Va veni asa ca ssi in 2000 big grin

| vOdK a răspuns:

Nuuu in nici un caz... sau in cel mai rau caz vor avea loc niste schimbari de climat ( cu vedem ca deja a inceput) vor fi afectate caile de comunicatie. dar nu cred ca va veni apocalipsa in 2010! sincer eu cred ca e un mare fâsssssss toată povestea cu maiasii laughing

| s3xy0girl20 a răspuns:

La religie profa a zis ca in carte sau biblie nu mai situ unde a zis ca Dumnezeu trimitea mesaje codificate sfintilor despre apocalipsa cand va fi dar nu se stie cand va fi nici in ziua azi pentru cxa sunt codificate deci nu e in 2012 si oicum sfrsitul lumii e cand va considera Dumnezeu ca e momentul nu cand zic toti prostii

| geolovesedward a răspuns:

Daaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

| geolovesedward a răspuns:

Glumeam la faza cu "daaaaaaaaaaaaa"
faza e CINE STIE? vom trai si vom vedeawinking

| ♥♥K®ÿ§§ ♥♥ a răspuns:

Nu` laughing) ca asa s-a spus si in 2000 ca va veni` happy numai Dumnezeu va sti` big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu personal. o pritena de-a mea spunea ca apocalipsa va insemna :
1.sa ne bage cipuri in mana ca sa nu mai putem sa ne inchinam.
2.sa ne pierdem credinta in Dumnezeu
3.sa apara o cruce rosie pe cer.
acestea sunt doar ni ste aberatii
sa nu crezi asa ceva!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu.

| eu_7579 a răspuns:

Apocalipsa...De ce trebuie sa fie mereu un sfarsit brusc?tongue. Daca ar exista asa ceva din cate stiu"desi nu citesc Biblia"in nici un caz nu "vine"intr-o sec si gata cu noi in a doua sec...tongue

| ady_7987 a răspuns:

E un subiect destul de discutat inca dar dupa parerea mea nu va veni. Daca va veni asta e.Nu-i nu stiu ce chestie

| Ingeras_1707 a răspuns:

Sti... apocalipsa nu inseamna neaparat sfarsitul lumii
si in legatura cu intrebarea ta, nu avem de unde sa stim
doar Dumnezeu stie dinainte ce se va intampla, noi nu avem de unde sa stim
fiecare crede ce vrea
de exemplu cei obtimisti spun NU, SIGUR CA NU VA VENI APOCALIPSA
iar cei pesimisti vor spune IN 2012 VA VENI APOCALIPSA

app fundita?big grintongue

| denis_8969 a răspuns:

Eu am citit ogroaza de documentare NASA si nu stiu si am vazut ogroaza de filme despre 2012

| denis_8969 a răspuns:

Va veni in 200000000000000000000000000000000000000000 in anul asta va veni