| DeejayAndr3y a întrebat:

Credeti ca in 2012 va veni Apocalipsa?

Răspuns Câştigător
| SweetCandies a răspuns:

Nu,doar Dumnezeu hotaraste.

18 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

De venit va veni, dar nu stie nimeni ceasul si clipa.Un singur lucru stiu ca este foarte aproape si noi trebuie sa ne impacam cu Dumnezeu.

| OOOLEOOO a răspuns:

Sa-ti spun ceva, Apocalipsa vine de la ''Nou inceput'' nu te la ''Sfarsitu lumii'' asta te linisteste?

| คlєxヅ a răspuns (pentru OOOLEOOO):

Pe alte vremuri a fost sfarsitul lumii, dar acum nu se stie daca vine.

| CautNume a răspuns:

Nu...(robotelulzicecasuntmajuscule.)

| Alexintunecatul a răspuns:

Sper sa nu ca mai am cateva rate la bancatongue...ce zici tu acolo nu va veni niciodata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La mine nu vine...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu.Povesti de distras atentia de la realitate.

| Jacquelinor a răspuns:

Sinceră să fiu, nu cred asta. Cred că va exista un sfârșit al lumii, dar cel puțin peste 40 de ani. Cred că știi de povestea cum că Mayașii ar fi făcut un calendar care s-ar fi oprit în 21.12. 2012. Chestia e că, nu au pus la socoteală anul bisect, care a intrat ca o reformă în anul 46 î.Hr. Dacă l-ar fi luat în calcul, data sfârșitului lumii ar fi fost acum aproximativ 7 luni.
Și, cum spuneam, cred în alt sfârșit al lumii. De ce? Existăo teorie cum că înaintea erei preistorice a existat o civilație de oameni avansată în tehnologie, cultură, etc. Dar au purtat războaie cu arme foarte avansate și au distrus aproape totul. Apoi au ascuns tehnologia ca să nu se repete istoria. Problema e că noi am redescoperit toate armele și războiul se va repeta, cum omul nu-și poate rezolva problemele altfel. Și Einstein spunea: "nu se știe cu ce se va lupta în următorul război, dar după acela se vor folosi bețe" pentru că omenirea va fi din nou distrusă.

| Alexintunecatul a răspuns (pentru Jacquelinor):

Lasa ca e mai bine sa ne intoarcem la vanatoare cu arcul si sa dormim in pestera. poate asa ne aducem aminte de adevaratele valori ale vietii

| Jacquelinor a răspuns (pentru Alexintunecatul):

Adevărat, dar am putea să ne și bucurăm de evoluția noastră fără a ne gândi că totul s-ar duce de râpă din cauza falsului sentiment al superiorității unora și nevoia de posedare a cât mai mult.

| Alexintunecatul a răspuns (pentru Jacquelinor):

Da.asa este cum zici.numai ca.ma repet.prin evolutia noastra pierdem esenta vietii...un exemplu foarte dragut cred:trenurile se construiesc din ce in ce mai rapide.sa faci 500km in 2 ore sa zicem.dar de ce nu se face un tren care sa se numeasca "melcul".asa putand sa vezi toate peisajele acelei tari! Este totul prea in viteza.de ce sa-ti trimit o scrisoare de dragoste cand iti pot da un sms si totusi scrisoarea e mult mai valoroasa!tongue

| Jacquelinor a răspuns (pentru Alexintunecatul):

Ai dreptate și înțeleg pe deplin ce spui. Deși mulți oameni iau în derâdere frumusețea activităților oarecum vechi, sunt convinsă că există oameni care ar aprecia o scrisoare de dragoste la fel de mult ca sentimentul celui care a scris-o cu mâna sa. Urmașii noștrii nu vor cunoaște niciodată satisfacția lucrurilor care deși păreau uneori minore, care ne făceau viața mai frumoasă.

| Alexintunecatul a răspuns (pentru Jacquelinor):

Din pacate asa e.dar asta e evolutia.PS:daca nu supar pe cineva iti pot trimite o scrisoaretongue

| Goggler77 a răspuns:

Nu

| AdryanaN5 a răspuns:

Apocalipsa- e ultima carte din biblie care explica ce va fi in viitor. Daca vrei sa intelegi ce spune trebuie sa o studiezi.

| Simona456 a răspuns:

Nu

| vasta a răspuns:

Nu,doar Dumnezeu stie anul data si ora cind va veni Armagedonul, iar noua Isus ne-a lasat niste semne ca sa vedem ca este aproape(2Timotei3:1-7)

| Oannaa96 a răspuns:

Nu, deoarece pentru fiecare om...cand moare ii vine sfarsitu.Dzeu nu si ar distruge creatia:*