| ItsMeUncleDolanOrDolanDuk a întrebat:

E adevarat ca la anul' e mai mica vacanta de vara? Stie cineva de cate saptamani va fi urmatoarea vacanta de vara?

Răspuns Câştigător
| Anddreee a răspuns:

S-a pus in discutie ca vacanta de vara de la anul sa fie cu o saptamana mai scurta, adica va incepe pe 5 septembrie.

8 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, este adevărat :(

Cursurile preuniversitare ( clasele 1-12 ) vor începe în 5 septembrie 2016!

Vezi structura anului şcolar 2015-2016 în O.M.E.N. nr. 4496/2015 de la linkul :
http://lege5.ro/......-2015-2016

Toate cele bune!

| ItsMeUncleDolanOrDolanDuk explică (pentru bursuc001):

Cum de s-a intamplat asa ceva? Parlamentarii noștri vor sa inceapa munca mai devreme? laughing)

| SergiuBoss11 a răspuns:

Ba,mi-a spus cineva din minister ca nu se va mai face vacanta de vara.

| ItsMeUncleDolanOrDolanDuk explică (pentru SergiuBoss11):

Aici nu-i T/A straight face De ce ma trolleaza toata lumea? sad

| SergiuBoss11 a răspuns (pentru ItsMeUncleDolanOrDolanDuk):

Pentru ca intrebarea aceasta nu-si are rostul.numai sa indrazneasca sa ne ia din vacanta de vara ca iesim toti cu tortele si topoarele in strada si intram peste minister

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parlamentari nenorociti! Ei s-au suparat cand le-a propus una sa le micsoreze vacanta. Ptiu!

| ItsMeUncleDolanOrDolanDuk explică:

..Aici nu-i T/A. straight face

| justadream94 a răspuns:

Se presupune ca anul viitor se incepe pe 5 septembrie deci cu 10 zile mai putin..vedem daca se aproba