| amytzzu2000 a întrebat:

E adevarat ca vasul Titanic a fost scufundat din cauza ca un regizor a intrebat pe construitorul Titanicului daca vasul e sigur, iar ca construitorul a spus pe un ton ironic: "Nici Dumnezeu nu poate scufunda vasul asta!"... dupa o zi-doua sa scufundat, eu as cam vrea sa stiu pentru ca sunt cam nedumerita. funda

Răspuns Câştigător
6 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Pai ce treaba avea regizorul cu Titanicul?

| amytzzu2000 explică (pentru onasis1961):

Asta ii faza habar n-am ce a avut legatura sad

| amytzzu2000 explică (pentru onasis1961):

Aaaaaaaaaaaaa,lasa am citit si am vazut ca scria ca regizorii de la interviul pe care la purtat cu capitanul navei.

| JASMYNA88 a răspuns:

Nup...defapt s-a scufundat pentru ca a dat intr-un iceberg si cei care au facut vasul au fost prea increzatori in vasul lor incredibil incat nu au pus suficiente barci de salvare, de aia au murit atati oameni! da a afirmat asta, dar nu cred ca dumnezeu a vrut sa ucida in masa atatia oameni doar ca sa faca demonstratie de putere, dumnezeu nu lureaza asa! asa ca. unicul vinovat: capitanul care nu a evitat icebergul din cauza ca a crezut ca e mai mic.

| Saddelyx a răspuns:

Nu s-a scufundat din cauza asta.A fost un ghinion faptul ca au lovit ghetarul.Ce a spus nu are legatura.Ideea e ca din cauza marimii vasului, cei care lucrau pe el erau foarte siguri pe ei, si au devenit chiar aroganti.Inainte de producerea evenimentului, cei de pe Titanic au primit mai multe avertizari de aisberg-uri, dar le-au ignorat.In loc sa micsoreze viteza, ei dimpotriva, au marit-o.La un moment dat,cand au primit ultima avertizare, cei care se ocupau cu comunicatiile i-au jignit pe cei care incercau sa ii ajute, si aceia si-au inchis statia.(sau ma rog cum se numea). Cica acel vas se afla mai aproape de ei decat Carpathia, deci daca nu ar fi fost nesimtiti, mai multi oameni ar fi putut fi salvati.Scuze...e posibil ca unele fraze sa nu fie chiar schise corect, dar nu ma grabesc si nu pot sa stau sa recitesc. Sper ca te-am ajutat.

| SorinBadea a răspuns:

Nu e adevarat, e doar o teorie ce a aparut dupa scufundarea titanicului, nu exista nicio inregistrare oficiala.