| Hyacinth a întrebat:

E normal sa fie inchis la farmacie duminica? Duminica nu au oamenii probleme?

4 răspunsuri:
| Fatamuntilor a răspuns:

NU chiar!
Multe farmacii sunt deschise pana pe la 2-3.
Dar ar trebui sa existe cel putin o farmacie non-stop.
Intr-un oras mic sunt farmacii deschie pana la 21 de luni pana vineri sau pana la 18 sambata si duminica.
In tot cazul in orice casa ar trebui sa existe o trusa minina de prin ajutor (analgezice, antinflamatoare, medicamente pentru raceala, siropuri atat pentru adulti cat si pentru copiii!

| oglindasultanului a răspuns:

E un loc de munca, si asta e legea locurilor de munca.

| Yasmin875 a răspuns:

E deschis non-stop.

| Ciprian09 a răspuns:

Într un oraș trebuie sa fie cel puțin 2 farmacii deschise non stop, cauta și o sa găsești! ca de exemplu, la 5 dimineața am mers sa iau niște pastile, și am găsit deschis!