| Ralucka_7047 a întrebat:

Este adevarat ca Sfarsitul Lumii va veni in 2010? Eu una nu stiu ce sa cred. nu prea cred in astea dar mi-e cam frica!

Răspuns Câştigător
| menotyou444 a răspuns:

Sati zic ceva foarte clar si precis. Omul a zis toate astea ca va veni nu stiu ce si nu stiu ce dar nu omul a creat planeta ci Dumnezeu. Uite daca acum vrea Dumnezeu poate sa stearga planeta imediat cam cum ai sterge tu o linie cu radiera oricum sa stii Dumnezeu si Biserica au mereu dreptate nu crede in savanti ...sau ca au zis mayasi ca va veni 2012 astea sunt baliverne uni oameni chiar cred in asa prosti dar Doamna Profesoara de Religie spunea intr-o zi ca prin anul 1354 parca asa era un om a spus la toata lumea ca va veni sfarsitul lumii si toti au omorat animalele au mancat toata mancarea care o aveau au cheltuit toti bani au distrus tot ce aveau si. toti asteptatu sfarsitul lumii.Trecuse. zile, saptamani, luni, ani. si toti oameni se mirau de ce nu vine sfarsitul lumii. dar omul ala ai vazut ca a spus aiurea nare el de unde sa stie doar Dumnezeu asa e si cu mayasi asa ca stai linistita Dumnezeu ne apara de toate iti garantez eu ca traim ani multi big grin

5 răspunsuri:
| Gigiku a răspuns:

Sfarsitul lumii este stabilit pentru 2012, deci ai inca timp sa faci ce nu ai facut pana acum happy

| Fallen Angel a răspuns:

:)) Pai sfarsitul lumii nu e ceea ce pare:
http://dalevietii.blogspot.com/......nului.html
Citeste asta, eu am ramas masca =)) Si nu cred ca se spun aberatii deoarece am citit zeci de articole in care spune acelasi lucru :D
Ps. nu ai de ce sa iti fie frica, totul se intampla prea repede si nici nu iti dai seama >:) (scuze daca te-am speriat. Nu fi asa, nu are rost :) )

| raducu a răspuns:

Si cum ziceam: Trebuie sa crezi ca vine sfarsitul lumii? De asta iti este tie frica? Crezi ca o sa ai viata vesnica?
Cu totii vom murii, indiferent de situatie!
Imi este absolut indiferent daca vine sau nu Sfarsitul Lumii!

Răspuns utilizator avertizat