| IAmTheLegendary a întrebat:

Eu nu inteleg mamele acestea care pur si simplu isi lasa copii in maternitate si nu ii mai ia... S-au chinuit asa de mult si a indurat durerile si nu ne ia... Adica, cel putin la mine asa a fost. Sincer, eu daca as fi in locul mamei m-as fi luat pentru ca nu conteaza situatia financiara, si iubirea de mama..Eu asa am fost de cand m-am nascut, lasata in maternitate si dusa la un centru de copii unde la un an jumatate am fost luata si infiata de familia la care sunt acum.
Voi cum ati proceda?

Răspuns Câştigător
| AntoniSoulesOne a răspuns:

Dar parintii sunt cei care te cresc, chiar daca nu aveti acelasi sange, macar ai o familie. Altii nu au ocazia sau nu au avut ocazia. Ar trebui sa le multumesti zilnic. Pai probabil ca nu avea posibilitatea sa aiba grija de tine, sau mama ta la fel. Sau erau prea tineri...

25 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Pramatii!

| IAmTheLegendary explică (pentru Drimmero):

? Nu prea citesc carti, scuze. laughing

| Drimmero a răspuns (pentru IAmTheLegendary):

Bwuahahaha, nu e cuvant din carti, e pur si simplu caracteristica pentru ''mamele'' care isi abandoneaza copiii!

| IAmTheLegendary explică (pentru Drimmero):

Aha, mersi... Parca ma simt mai bine dupa ce am dezbatut acest subiect. happy

| OldSoul a răspuns:

Eu unul zic ca daca nu ai posibilitatea sa-i oferi copilului tau sansa la fericire, mai bine nu-l faci.

| Doub a răspuns:

Nici eu nu înţeleg multe, dar heeeei, trăim într-o lume tâmpită şi de rahat, nu?

| Florentina9210 a răspuns:

Parinti nu sunt cei care te fac, ci cei care te cresc!

| AntoniSoulesOne a răspuns (pentru Florentina9210):

Si in cazul nostru? hihih

| Florentina9210 a răspuns (pentru AntoniSoulesOne):

Mai ales in cazul nostru,.

| AntoniSoulesOne a răspuns (pentru Florentina9210):

Oo yeaa.

| IAmTheLegendary explică (pentru AntoniSoulesOne):

Cum adica? :?

| AntoniSoulesOne a răspuns (pentru IAmTheLegendary):

Adica ce? thinking

| IAmTheLegendary explică (pentru AntoniSoulesOne):

"Si in cazul nostru? hihih"?

| AntoniSoulesOne a răspuns (pentru IAmTheLegendary):

Adica in cazul ei ca mamalaughing si in cazul meu ca tata tongue

| IAmTheLegendary explică (pentru AntoniSoulesOne):

Sa ma chemi la nunta! Da si la botez, ca nu-ti mai dau 1000 euro. tongue

| AntoniSoulesOne a răspuns (pentru IAmTheLegendary):

Nu e decizia mealaughing))))))

| Florentina9210 a răspuns (pentru IAmTheLegendary):

Nu mai e ma nicio nunta. Poti sa iti pastrezi banii. II cheltui pe haine si bijuterii! happy Sau ii poti da la niste copii ai strazii.

| AntoniSoulesOne a răspuns:

In unele cazuri, "doamna" nu este parasita de acel barbat cu care a ramas insarcinata si se trece la alta treapta. Dar uneori cand este parasita de acel barbat, Se gandeste si ea sa renunte la acel copil caci probabil nu il va accepta familia, nu va putea avea grija de el, ii va lua o mare parte din viata ca sa il creasca, sa il educe, si sa aiba grija de el.

| IAmTheLegendary explică (pentru AntoniSoulesOne):

Frate, la mine e altfel de treaba, adica tatal adevarat a fost de acord sa ramana insarcinata si sa ma faca, dar nu a fost de acord ca sa ma ia in familie, adica sa ma ia acasa, ci sa ma lase la spital pana cand ma ia alt cineva... Pur si simplu nu m-a vrut, dar a vrut sa ma nac. (-_-)

| IAmTheLegendary explică (pentru AntoniSoulesOne):

Nu situ frate, ba erau tineri, ba aveau vcii, ba mai aveau vreo 6 copii acasa, cam asa am auzit de pe la usi...

| AntoniSoulesOne a răspuns (pentru IAmTheLegendary):

Macar acum viata ta e mai buna.

| IAmTheLegendary explică (pentru AntoniSoulesOne):

Asa este, si eu nu o sa-mi las copii chiar daca nu au fost doriti...

| AntoniSoulesOne a răspuns (pentru IAmTheLegendary):

Dar parintii sunt cei care te cresc, chiar daca nu aveti acelasi sange, macar ai o familie. Altii nu au ocazia sau nu au avut ocazia. Ar trebui sa le multumesti zilnic. Pai probabil ca nu avea posibilitatea sa aiba grija de tine, sau mama ta la fel. Sau erau prea tineri...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parintii biologici sunt cei care te concept, parintii adevarati sunt aceia care te cresc, te educa, se ingrijesc din toate punctele de tine...si te fac om mare.
Oricine poate concepe viata insa nu toata lumea poate sa aiba grija de aceea viata.

| IAmTheLegendary explică:

Ci iubirea de mama*

| LostInPark a răspuns:

Eu. M-as gandi si la alocatie, nu-s chiar asa rece. sad