| Maurasc a întrebat:

Eu port ochelari de vreo 6 ani si chiar nu mai suport! Exista o cale sa nu mai trebuiască sa ii port? Poate o operație sau niște lentile.

7 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Pai de ce nu iti iei lentile?
Trebuie doar sa le dai jos seara si sa le pui dimineata la loc.
Exista si operatie dar e cam riscanta si trebuie sa o faca un medic foarte bun, in plus cica nu e chiar asa stralucit rezultatul, problemele revin dupa un timp.

| Andreeush a răspuns:

Pentru a vedea dacă îți poți corecta vederea trebuie să vorbești cu un medic oftalmolog.
Există lentile de contact dacă vrei să porți.

| Plato a răspuns:

Exista operatii pentru multe afectiuni ale ochilor, dar astea de corectie se cam fac dupa ce esti matur/a.
Unei cunostinte i-a spus ca nu se baga niciun medic s-o opereze pana la 21 de ani, ca-s riscurile mari inainte.
Ai putea merge la un oftalmolog, sa-l intrebi.

| Steregoi a răspuns:

Ateii spun gresit ca omul evolueaza pentru ca s-au descoperit ochelarii.

| RAY a răspuns (pentru Steregoi):

Cate tampeni scrii

| Endoryus a răspuns:

Si eu vreau un Tesla dar trebuie sa muncesc pentru asa masina ca nu mi-o da nimeni pe gratis. Intelegi unde bat?

| Paul754880338 a răspuns:

Operatia cu laser este foarte eficienta si fara riscuri. Eu am facut-o acum 5 ani si nu regret decat ca nu am facut-o mai devreme.