| RAY a întrebat:

Exista Australia cu adevărat? Cunoașteți voi pe cineva de acolo? Ați fost voi sa vedeți dacă exista? De ce vine primvara? E un loc fermecat, la ăștia vine Crăciunul vara

9 răspunsuri:
| ShaOfHatred a răspuns:

Eu am mâncat carne de cangur și cred că de acolo erau animalele astea. Deci da, cred că există. Sau mai bine zis, " mai există". Că după incendiul ăla... (((:

| RAY explică (pentru ShaOfHatred):

Erau canguri de romana de la zoo

| Niciunnumedeutilizator a răspuns:

Interesantă întrebare. Să vedem:
1. Avem poze de-acolo. Sunt poze cu orașe, străzi și monumente. Pozele nu au cum să fie de altundeva (s-ar fi prins lumea) și nici trucate n-au cum să fie.
2. Dacă chiar nu există Australia, unde pleacă toate avioanele toate vapoarele care duc spre Australia? Când Australia era colonie engleză, ea era colonie penitenciară; ocnașii erau trimiși acolo. Unde au fost duși, de fapt, acești oameni? Sau oamenii care merg astăzi în Australia, unde merg de fapt?
3. Dacă Australia nu există, unde au fost Cook, Tasman și restul?
4. Dacă Australia chiar nu există, cine a inventat-o și de ce?

| RAY explică (pentru Niciunnumedeutilizator):

Dar cică nu exista poli ca e un zid mare de care nu trec avioanele, si o cascada de apa care scurge in spațiu

| Niciunnumedeutilizator a răspuns (pentru RAY):

Nu este adevărat. Gândește-te că sunt cercetători la poli. Gândește-te că Roald Admundsen a atins Polul Sud în 1912. Amice, nu mai crede orice de pe internet! Sunt zboruri în Antarctica, doar că trebuie să ai destui bani!

| RAY explică (pentru Niciunnumedeutilizator):

Omule e ironie

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns:

Sapa si vei vedea!

| RAY explică (pentru FilosofulDepresiv2022):

Fiind în emisfera nordica este o idee buna voi ieși în partea sudica cu noroc sa fii aproape de

| Cretinul112 a răspuns:

Ce aveti cu Australia?