| ddodya a întrebat:

Expresii de genul: "oamenii sunt niste animale". Din ce punct de vedere ati vedea voi expresia si ce caracter ar avea oamenii respectivi(comparati cu animalele?) happy

Răspuns Câştigător
| kiki a răspuns:

Uita-te putin in jur.vezi mizeria umana in care traim.ne dezvoltam pe plan stiintific dar pe plan spiritual si uman de dezumanizam pe zi ce trece.din pacate...trist.uitam sa fim oameni. uitam sa iubim, uitam sa respectam, ne mancam unii pe altii si ne vanam mai ceva ca in haite.

2 răspunsuri:
| Astaeparereamea a răspuns:

Omul este un animal dar un animal inteligent, daca vrei o comparatie poti spune :"oamenii sunt mai rai decit animalele ", se refera la comportamentul violent happy>

| UninspiredName a răspuns:

Pai cand te referi la un om ca este un animal te referi la faptul ca se comporta ca unul. Adica neomeneste, fara maniere, fara bun simt.genul persoanelor naspa.adica orice persoana naspa este comparata cu un animal urat mirositor, neputincios in fata altora.stii.chestii de genu' big grin
Hope I helped!