| AnutzDragutz a întrebat:

Funda. Este vreo diferenta intre plaja si mare?

Răspuns Câştigător
| Bmx_Gabriel_1998 a răspuns:

Este o diferenta destul de mare.Cand jici"Mergem pe plaja"te gandesti la nisip si apa.Cand zici "Mergem la mare"te gandesti ca mergi la constanta sau unde va cu plaja.

27 răspunsuri:
| reihiuke a răspuns:

Plaja poate fi mare. dar marea nu poate fi plaja

| Gogu06 a răspuns:

Rau e sa fii proasta

Răspuns utilizator avertizat
| Gogu06 a răspuns (pentru AnutzDragutz):

Ce-ai spus acum nu schimba nimic ceea ce esti cu adevarat. Asta e, te inteleg daca ai sub 7 ani sau daca nu ai vazut in viata ta o balta sau o apa.

| Gogu06 a răspuns:

Poate am gresit eu poate te-ai exprimat u gresit, imi cer scuze ca te-am jignit in orice caz

Răspuns utilizator avertizat
| Gogu06 a răspuns (pentru AnutzDragutz):

voi la 3 dimineata ar trebui sa dormiti cred.

Răspuns utilizator avertizat
| Gogu06 a răspuns (pentru AnutzDragutz):

Te intinzi in pat, inspiri puternic expiri calm, te gandesti la ceva frumos si adormi

Răspuns utilizator avertizat
| Gogu06 a răspuns (pentru AnutzDragutz):

Trebuie sa te gandesti la ceva sa iti modifici programul altfel ai numai de pierdut iti spun din proprie experienta.

Răspuns utilizator avertizat
| Axz_axn_1978 a răspuns (pentru AnutzDragutz):

Nu ai de ce sa te sperie doctorul,nu este o boala, toti o avem mai mult sau mai putin, dar te ajuta sa iti faci programul, cu un cakmant seara, un ceai de tei..se va rezolva.
Pentru asa ceva nu are ce sa iti fac decat sa iti recomande ce sa incerci sau schimbarea modului de viata.

| Gogu06 a răspuns (pentru AnutzDragutz):

Nu iti distrugi ficatul, ca oricum cred ca dormi ziua daca nu dormi noaptea, dar o sa ai cearcane, la scoala o nu o sa mai prinzi asa repede informatia, o sa ai mereu stare de moleseala, te dezvolti mai greu, fizic, psihic.
Cel mai bun somn este intre 10 si 1 noaptea. Nu mai bea sucuri, nu mai sta la calculator pana la ora asta. Joaca-te cu sora ta iesiti afara. Sau macar invato pe ea sa fie mai organizata, ca esti sora ei mai mare si ce faci tu face si ea, esti un model pentru ea. Oricum nu cred ca o sa faci asta, dar pe termen lung te va afecta.

Răspuns utilizator avertizat
| Gogu06 a răspuns (pentru AnutzDragutz):

Somn bun=somn profund care inseamna sa nu visezi, creierul tau e intr-o stare de relaxare totala, pe timpul noptii visezi, creierul proceseaza anumite informatii etc... Intre 10 si 1 daca adormi creierul tau se odihneste, isi recapata fortele.

Răspuns utilizator avertizat
| Gogu06 a răspuns (pentru AnutzDragutz):

Somn usor

Răspuns utilizator avertizat
| 0nlyMe a răspuns (pentru Gogu06):

Bla, bla, bla. Tu citesti macar ce scrii?laughing Intre 10 si 1 cel mai bun somnlaughing. Explica-mi si mie de ce e cel mai bun somn. Cel mai bun somn e in functie de ora la care te culci. Ideal e sa dormi cel putin 8 ore pe zi(24 de ore)winking.

| Gogu06 a răspuns (pentru 0nlyMe):

Ti s-a intamplat vreodata in viata ta de spermatozoid scapat din prezervativ sa dormi 2 ore dupa care sa te trezesti mai odihnit decat dupa ce dormi o noapte intreaga? Daca zici ca nu, inseamna ca mai bine taceai, daca da, atunci care este explicatia? explicatia o deduci din ce scrie mai sus.

| Gogu06 a răspuns (pentru 0nlyMe):

Ideea pro.stule nu era sa doarma de la 10-1 ca asta ai inteles tu, ci sa se culce cat mai devreme.

| 0nlyMe a răspuns (pentru Gogu06):

Eh... E grea viata asta. Se vede dupa vocabularul tau colorat ca esti vai de capu tau. Nu are rost sa ma enervez din cauza inculturii tale.

| LoveIsBlind a răspuns:

Plaja e nisipul iar marea e apa? laughing