| Ađııa a întrebat:

Germania este o tara latina?

Răspuns Câştigător
| xXPsychO983 a răspuns:

Nu.sad Republica Federală Germania (în germană Bundesrepublik Deutschland), denumită colocvial Germania (Deutschland, sens literal: „țara germană"), este un stat în Europa Centrală. Face parte din organizații internaționale importante precum Consiliul Europei (1951), OCDE, Uniunea Vest-Europeană (1954), NATO (1955), Uniunea Europeană (1957), ONU (1973), OSCE și din zona euro.happy

| Ađııa explică (pentru xXPsychO983):

@TheLegacy12 - Mersi. happy Macar un raspuns calumea sa primesc si eu. :*

10 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Cum de ai putut să-ți pui această întrebare?
Evident, nu.

| mgtow a răspuns:

Nu

greece12
| greece12 a răspuns:

Doamne fereste!
Cam ce diferenta vezi inte TI AMO si ICH LIEBE DICH?
Asa-i cu Germania! N-are nici o legatura, dar NICIUNA!
http://ro.wikipedia.org/wiki/Germania

| Laura a răspuns:

Le-am auzit pe toate...

| Ađııa explică (pentru Laura):

Felicitari.;-)

| Ađııa explică:

Parca pe TPU puneai intrebari ca sa afli si un rapsuns concret si sigur,nu sa te ia toti peste picior si sa inceapa "Vaai! :O cum ai putut sa intrebi asa ceva?! :O LOL! "
Fratilor, nu am dat nimanui in cap, am pus o simpla intrebare pe tema careia ma certam cu o colega. Am vrut sa vad intr'adevar daca am dreptate. Dar na...happy inca odata se dovedeste de ce e romanu' in stare.winking.
Multumesc. thumbs down

| xXPsychO983 a răspuns (pentru Ađııa):

Sa nu imi spui ca aceea colega a ta a spus ca Germania este tara latina? tu ce i-ai zis?

| Ađııa explică (pentru xXPsychO983):

Ba da...i'am spus ca nu e o tara latina, ca nu are nicio treaba una cu alta, si ne tot contraziceam...Si vroiam sa ma conving. Chiar trebuia sa pun intrebarea : "M'am contrazis azi cu o colega ca ea spune ca Germania e o tara latina si eu zic ca nu"? oh go on