| Sarraa97 a întrebat:

Heei.Azi am terminat a 8-a.Si toti din clasa noastra am pus bani si le-am luat cate un cadou la fiecare profesor.Si am dat cadourile si cand sa ii dam cadoul la o profesoara de engleza-franceza a spus ca nu il primeste si toti am intrebat de ce si a zis ceva de genul : "de la copii ca voi nu primesc"sau asa ceva si nici de 8 martie nu a vrut sa ia floare de la un coleg cica de aia ca am fosr galagiosi si o colega s-a certat cu ea in anul acesta ( dar s-au certat rauuu.)Deci ne-am enervat foarte tare azi aproape ca plangeam..Toti profesori au luat e nuu.De azi nu o mai supoooort si am zis ca nici nu o mai salut. Putea sa ia cadoul ca ne-am staduit sa ii cumparam ceva. Putea sa il ia de la noi de prima data nu de la fata care s-a certat cu ea. Si doua mamici atata i-a spus sa il ia si ea nu si nu si pana la urma la luat dar asa sa zic "obligata"Voi ce parere aveti?

9 răspunsuri:
| inconscient a răspuns:

Sunteti clasa a VIII-a si macar acum, in ultima zi, putea sa lase si ea totul de o parte si sa ia cadoul. Putea sa-l si arunce la gunoi, dar macar avea bunul simt sa-l ia si sa va faca fericiti, sa plecati la liceu multumiti.

| alexxis0712 a răspuns:

Macar de-ar fi uitat totul sa-si dea seama ca e ultima zi.

| Sarraa97 explică (pentru alexxis0712):

Ea de abia astepta sa scape de noi.

| vicky14u a răspuns:

Da ' vad ca ati suparat-o nu gluma,

| vicky14u a răspuns:

Numai in pielea ei sa nu-ti fi dorit sa fi fost anul acesta,

| vicky14u a răspuns:

Poti vedea ce detestabil este cand te confrunti cu capriciile si incapatanarea umana,

| vicky14u a răspuns:

Si cand te gandesti ca foarte multe femei au handicapul acesta...
Nu este oare aceasta dovada unei inferioritati fata de barbati, cei care foarte rar au probleme cu frustrari de gen?

| vicky14u a răspuns:

Cei care ati fost deranjati de asta invatati lectia de a evita astfel de hachite si capricii care mentin rautate in suflet si degradeaza omul...

| vicky14u a răspuns:

Asta daca profa nu a avut motive reale...
Daca a avut, atunci intelegeti-o!