| noname2021 a întrebat:

Hei TPU,am cumparat un ulei de cocos si l-am folosit pentru masca de par dar am auzit ca se poate si manca,problema este ca nu stiu daca e bun sa il mananc pe acesta, sau este special ulei de cocos pentru mancat si altul pentru cosmetica? Miroase cam urat si de asta nu stiu daca il pot consuma pe acesta sau trebuie altul.

6 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Trebuie sa scrie pe el daca e pentru consum sau pentru uz extern.

| noname2021 explică (pentru CuriousStuff):

Scrie pe el ca nu trebuie sa lipseasca din bucataria dvs.

| CuriousStuff a răspuns (pentru noname2021):

Si nu specifica nicaieri daca e pentru gatit sau uz inter/extern?
Depinde de ingrediente. Daca e doar ulei de cocos pur poti sa-l si mananci, poti sa-l folosesti si pentru altceva. daca mai are si alte ingrediente cel mai sigur nu e pentru gatit.

| noname2021 explică (pentru CuriousStuff):

Nu precizeaza.La ingrediente scrie:ulei de cocos virgin.

| CuriousStuff a răspuns (pentru noname2021):

Atunci poti sa-l folosesti pentu orice. Si pentru consum si pentru uz extern.

| noname2021 explică (pentru CuriousStuff):

Multumesc happy