| Bloomi a întrebat:

Imi puteti zice niste subiecte de discutie intre prieteni?

5 răspunsuri:
| LolaLollita a răspuns:

Muzica, filme, familie, hobby-uri, haine, pantofi, mancare, dulciuri, etc.
Orice.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai bine e să discutați despre pasiunile comune și subiecte de divertisment, să faceți schimb de impresii, chestii despre ei, să vă propuneți soluții fiecare pentru ce probleme aveți, de exemplu.

| KiduZQ a răspuns:

Pai.ce zici sa depanati amintiri? ceva gen sa povestiti despre trecutu vostru. lucruri amuzante..sa vorbiti despre muzica..filme. cum va vedeti peste cativa ani. ce va place sa faceti. cu ce sunteti de acord si cu ce nu. etc happy

| AncaRRR a răspuns:

Filme, vedete preferate, hobby-uri, haine.

| RocsyManancaPufuleti a răspuns:

Daca vorbesti cu o persoana pe care ai cunoscut-o recent, incearca sa afli mai multe chestii despre el/ea.
daca este un baiat de care iti place, intreaba-l despre el si asa o sa stie ca il interesezi.
daca este o fata sau un coleg de scoala spune-i sau intreaba despre notele pe care le ia sau ce a mai facut ce muzica asculta etc. sper sa te descurci