| anonim_4396 a întrebat:

Mâine e posibil sa mă asculte la engleza și avem un text de tradus pe care ne pune sa-l citim și e destul de greoi și nu prea mă am bine cu cititul-pronuntia. Îmi e foarte rusine ca gresesc anumite cuvinte si imi vine sa ii spun ca nu am tema chiar daca o am, dar mai am un 4.

1 răspuns:
| AtateaConditii a răspuns:

Tradu-l si citesti cum poti, cauta regulile de pronuntie pe net. Nu trebuie sa iti fie rusine, doar nu esti singura din clasa care nu stie sa citeasca corect in engleza, nu?