| Parakeets a întrebat:

Hei, TPUași, dacă voi ați fi curieri și ați da restul unei tipe, care nu e nici prea hot și vă deschide ușa casei mai mult pe întuneric, dar v-ar tremura mâinile, ar fi pentru că sunteți doar emotivi sau ar fi și alt motiv la mijloc? happy

16 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

As fi curier, am pedalat eventual pe frig, am facut efort sa urc niste etaje ca sa ajung repede ca time is money... deci nu e de mirare ca imi tremura miinile. Atita tot. happy

| relian a răspuns:

E bun si asa rau, parca ziceai ca nu te indragostesti de nimeni laughing Eu am zis nu spune nu niciodata.Insa problema este la tine nu la el, trebuie sa te placa si ala, iar daca tu spui ca te faci cit un sifonier laughing nu stiu care barbat ar fi atras de mobila.

Deci acu ca ai simtit si tu fiori de astia mai aletfel de aia te apucasi sa intrebi cum te lasi de mincare? Asa am vazut ai intrebat pe aici pe undeva, ce poti sa faci sa nu mai maninci sa te faci cit china.

E bun, uite se pare barbatii au ceva influenta asupra ta, sau unia din ei, dar nu te amagi, adica daca ti-a placut de careva, aia nu inseamna ga tu l-ai dat gata, el tea dat gata pe tine, urmeaza ca tu sa incerci ceva, apoi vezi daca omu e interesat sau nu.

Daca ia tremurat mina, cine stie ce perosna de suferita o venit la usa ta laughing o fi si ala to ca tine de asta cand vede ceva tremura ca varga.

Ori daca ai iesit afara cu decolteul pana la buric, omu so fisticit, lo luat tremuratu, ori ca ia palcut, ori ca la ingrozit cea vazut laughing
Scuze, glumesc, dar na stii cum e, nu te stiu, doar povestesti pe aici ca esti cit casa, le bag si eu sa fie, dar nu rid de tine, o spun asa in gluma.
Tu poate esti trasa prin inele, de la butoi, sau alte inele ce mai conteaza happy
Asa zici ai primti cadou de la pufuleti, ce tia trimis pufuleti sau pufarine laughing
Am vazut povestesti ceva despre un indifid, fanta sau ceva genul asta. Spui ca e f de treaba laughing eu cred ca e invers, asta jigneste lumea pe aici, am avut si eu cu ala, sper ca nu ma insel, dar s-a luat de mine m-a facut prost, fara sai fi zis ceva de rau.

Dar na, daca tu asa il vezi om de treaba, acu fiecare ce ochi are, iar cum tu parca asa ai spus ca ai avurt ceva probleme cu ochii, sau ai, banui ca nu prea ai vazut clar laughing
De pufuleti nu stiu, adica ea vorbeste frumos, nu am avut divergente cu ea.

In sf, asta e, pana la urma iai cerut aluia numarul de telelfon? Oiri doar l-ai vazut si te-ai indragostit de el in felul asta, fara sa ii ceri macar nr.
Puteai sa spui si tu, sa lase nr ca mai ai nevoie si de apare ceva problema niciodata nu se stie, el ar putea sa te rezolve.Zic sa te rezolve cu probleme nu cu altceva laughing dar de fapt tu una ii spui si alta gindesti, dar trebuie sa incepi de undeva, cumva.

Sa spui ce adresa ai, poate vin si eu s-o fac pe curiereu odata, macar asa de fun laughing

| J0B0MAT a răspuns:

Ar fi oboseala, frigul sau sănătatea.

| VoidEternal a răspuns:

Poate îi era frica de tine.

Răspuns utilizator avertizat
| wildthing a răspuns:

Poate-i era frig. happy

| Seba2013 a răspuns:

Gestul acela este prozaic ci nu rational. Are dezvoltat mai mult emisfera dreapta decat cea stanga. Se mai poate numi si freudist (il domina subcontientul nu constientul). Limbajul reprezentational nu este tot una cu limbajul notional.

In Germanía pe vremea lui Hitler s-au ridicat anumite miscari artistice. Expresionismul artisticilor sau ridicat impotriva iconografiei traditionale. De aceea s-a pornit razboiul, nu ca Hitler a vrut domine lumea. Hitler era ca Platón impotriva poetilor si a artistilor.Era mai mult cu emisfera stanga decat cu cea dreapta. Acestea conform lui Freud pot intra in conflict.

Omul doarme nu este treaz. Heidegger vorbeste despre serenitatea in fata simbolului material si deschiderea spre mister. El nu mai poate vedea misterul ci doar simbolul implementat de Artizan. Artizanul stie sa produca naratiuni surealiste. De aceea nu este bine sa ne aprofundam(aventuram) in mare pentru ca vine caracatita(Kraken) si ne trage la fund. Nu este bine sa tesam panza in aer inecesar. Principiul economic spune sa nu ne complicam ci sa ne economisim energía. Erasmus de Rotterdam vorbeste de stultitia umanismului. Simturile ne pot trada, tocmai de aceea trebuie sa cadem la pamant ca un bob de grau daca vrem sa traim. Cand spui crestinism vorbesti de un om care a murit. Cand spui paganism vorbesti de unul care a ramas in lume (Coloseni 1:21).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil tipului îi e frică de întuneric? laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Sau îi e frică să nu se încurce la rest ( dacă e pe întuneric laughing ).

| SkandallKamataru a răspuns:

Tu erai acea tipa laughing laughing Eu ti-am adus comanda mooor

| SuNaM a răspuns:

Depinde cum e îmbrăcată)) dacă iese în pijama atunci nah. Dacă iese în capod sau bikini. Well atunci și alt motiv

| Parakeets explică (pentru SuNaM):

Pfff, ok, mersi. laughing)
Deci nu era nimic din ce-mi închipuiam eu. laughing)
Aia e. Dar sper să nu mai apară încă o dată la ușa mea, că o să mă cam îndrăgostesc nebunește.