| Ramo137 a întrebat:

Help! Dau funda.
imi trebuie un model de adeverinta pentru medic 2016!
Ca sa imi pot face treburile la medic, dar nu gasesc pe net decat pentru concedii. sad
Azi am semnat contractul de angajare dar imi mai trebuie adeverinta si nu stiu ce sa caut. ca sa i-o dau sefei.

Funda!

6 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Adeverinta se cere de la medical de familie care atsta ca esti apt pentru angajare!
Deci, ori intrebi sefa ce anume doreste, ori te adresezi medicului de familie!
O zi bunahappy

| katy a răspuns:

Trebuie sa te prezinti la medicul de familie, el iti da.

| Ramo137 explică (pentru katy):

Nuup. trebuie ceva sa vin la medicul de familie.

| floresdemayo a răspuns (pentru Ramo137):

La ce te referi când spui "nuup. trebuie ceva sa vin la medicul de familie"?
Pentru a avea acces la medicul de famile, nu ai nevoie de bilet de trimitere. Poate doar de o programare telefonică, dacă e cazul.
Dar, dacă NU ai medic de familie, atunci poți solicita o adeverință medicală pentru angajare, unui cabinet privat, contra cost. O adeverință fără ștampilă și fără semnătura medicului nu are nicio valoare.

| Fatamuntilor a răspuns:

Vrei sa descaci si scoti la imprimanta?
Nu stiu daca e bine.
Sunt cereri tip pentru fiecare institutie, cu stamplile si tot tacamul
Intreaba la Personal.

| Ramo137 explică (pentru Fatamuntilor):

Asa imi cere sefa sa caut eu un exemplu pe net de 2016