| AdelaTbw a întrebat:

Am un prieten foarte bun care a inceput sa ma sune noaptea. In ultima vreme vorbeam in fiecare seara chiar adormeam amandoi la telefon, dar de cateva zile nu ma mai suna deloc, nici nu l-am mai vazut. L-am sunat eu, dar mi-a inchis, probabil pentru ca dormea. Chiar nu stiu ce are. Cum as putea sa il fac sa ma sune din nou? Nu vreau sa il sun eu pentru ca nu vreau sa inteleaga gresit.

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu inteleg.A inceput sa te sune noaptea dar te vaiti ca nu te mai suna. Unde e dilema?

| AdelaTbw explică (pentru darrio2007):

A inceput sa ma sune prin februarie, dar nu in fiecare seara. Iar in ultimul timp, pana acum cateva zile, ma suna in fiecare noapte. Dar de cateva zile nu mai stiu nimic de el, nu m-a mai sunat. Faza e ca imi place sa vorbesc cu el si ma obisnuisem sa ma trezeasca nopatea, iar acum cand vad ca nu ma suna sunt oarecum dezamagita.

| LoveSleep a răspuns:

Îți dai seama cât de penibil sună, nu?
N-o să înțeleagă nimic greșit, nu-l suni că vrei să vă căsătoriți, o faci pur și simplu pentru că vrei să vorbești cu el. A zis cineva că băiatu e obligat să facă primul pas mereu? Sună-l. Dacă nu, e pierderea ta.

| Zatharra a răspuns:

Ar trebui să îți calci pe orgoliu: sună-l, vorbiți, lămuriți situația. Poate vrea doar să vadă dacă îți pasă, cine știe?!
În funcție de ce va zice, acționezi în consecință.
Pace!