| MissPaula a întrebat:

AJUTOR!
Ma numesc Mia am 12 ani si sunt di Bucuresti.
Tatal meu vitreg ajunge pe la 9 seara acasa beat si imi spune ca a venit timpul..Eu trebuie sa ma dezbrac si el sa ma violeze ca daca nu zice ca ma bate! Mama a divortat de tatal meu real din cauza banilor, iar ea ajunge mereu pe la 3-4 noaptea de la lucru.
Nu pot sa ii spun ei fiindca ea imi va spune ca nu merge pacaleala de a se impaca cu tata sad sad :'(
Acest lucru se intampla fiindca mama e plecata de la 5 dimineata pana la 3-4 noaptea si "tata" nu mai are timp de ea si fiindca e beat? Ce sa fac? Lucrul acesta se intampla de 3 saptamani si mama inca nu stie!

11 răspunsuri:
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Mergi la poliţie, vorbeşte cu diriginta, sau oricine apropiat ţie care crezi că te poate ajuta.Nu continua aşa, o să devină obişnuinţă.

| PrunaPătrată a răspuns:

Sper din suflet ca aceasta intrebare e un TROLL, adica nu e prea plauzibil, eu ca parinta, daca copilul mi-ar zice ca mama ii face ceva anormal ( abuz fizic/psihic/sexual ) probabil ca nu l-as crede din prima, dar totusi as avea o banuire ca poate zice adevarul si m-as interesa.Nu i-as zice "Nu merge pacaleala asta" sau ceva de genul, intelegi? Daca e adevarat ce ai zis tu acolo, poti sa vorbesti cu altcineva daca mama ta nu te crede sau incearca sa ii dovedesti cumva, nu stiu, nu prea imi vin idei la ora asta, dar poti vorbi cu un profesor/vecin etc. Bafta!

| corbulalbrosu a răspuns:

Da telefon la protectia copilului daca intr-adevar este reala povestea ta.

| mihai69 a răspuns:

Sună la 112!

| Lawliet14 a răspuns:

Asociatia Telefonul Copilului.

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna, Mia,

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam sa-ti fie mai bine.
Poti primi ajutor specializat in mod gratuit.
Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Telekom, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Suna la 112 nu poate sa-ti faca asa ceva esti doar o fata si tu nu ai nici o vina

| emmaemilia a răspuns:

Suna la 112

| devor a răspuns:

Suna la protectiq copilului.

| FlaviaC a răspuns:

E groaznic ce spui tu aici! Daca e într-adevăr așa cum zici, poti apela direct la Protectia Copilului sau Poliție. Sigur ai tu un telefon.iar nr. de la Protectia Copilului il găsești pe toate vitrinele din Bucuresti! Pai...ce sa mai zic? Dumnezeu sa iti dea putere!

| delqtza a răspuns:

Filmeazal