| a întrebat:

Care sunt cele mai frumoase urari de Craciun pe care le stiti? Le cer pentru persoane importante si speciale (pentru mine)hee hee. Multumesc frumos kiss.

Răspuns Câştigător
| Anonimuuuussssss a răspuns:

Craciun fericit!
Tot ce e mai bun pe lume sa vi se implineasca!
Bucurie, sanatate!
Daca vine sfarsitul lumii vreau sa stii ca te iubesc!(se spune ca ar veni pe 21 decembrie)
Funda?

| explică (pentru Anonimuuuussssss):

laughing) mersi frumos de raspuns :*.

11 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

"Daca vezi ca vine la tine un mos mic si indesat si te vira intr-un sac, sa nu te sperii! - eu i-am cerut lui Mos Craciun sa mi te faca cadou!"happyhappy Poti sa il trimiti si ca mesaj pe telefon.

| Mangustă a răspuns:

Fie ca porcul vecinului sa invie si sa fuga in padure si fie ca si capra lui sa plece in acelasi loc.

| Vans a răspuns:

Consider că nu există urări frumoase de Crăciun, cum nu există nici urări frumoase de Paşte, nici măcar alea cu sănătate şi fericire nu-mi plac.

| explică (pentru Vans):

Pai nici mie, dar nu vreau sa par nesimtita, si trimit si eu un mesaj...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna,ღsღ!
Fie ca acest Craciun sa invaluie in sufletul tau numai iubire pe care s-o daruiesti prietenilor tai. Sa traiesti acest Craciun cu inima pentru ca astfel pruncul sa se nasca si in sufletul tau. Sarbatori fericite si La Multi Ani!
Lumina sfanta venita in Ajun sa va aduca in suflet un vesni Craciun. Sarbatori de vis alaturi de cei dragi.
Pacea sa va fie-n inimi si-n casa Bunatati alese pe masa Vise si dorinte, domnul sa vi le-nplineasca Bucurie si belsug sa aveti, Caci Mintuitorul o sa se nasca... Craciun fericit alaturi de cei dragi...
Cu placere!
Te pup!

| mola a răspuns:

Pe la geam sunt stelute, iar pe foc sunt sarmalute, bradul e la coltul lui si mosu la treaba lui iata si CRACIUNUL VINE!

Visele de astazi sa se implineasca cat de mai curand! In sacul lui Mos Craciun sa gasiti tot ce e mai bun! O ghirlanda de iubire, globuri de liniste, tot ce e mai bun iata si CRACIUNUL VINE!

Mos craciun sa ne dea tot ce-i mai bun! Sa ne inveleasca lin inima cu un praf de bucurii, sub el sa puna multa dragoste si deasupra tot ce-i mai bun pentru un cracin magic!

| explică (pentru mola):

Multumesc frumos, PisicaMeaEsteCeaMaiObsedataPisicaDeBerebatting eyelashes.

| mola a răspuns (pentru ):

Nici o problema.

| amuzanta a răspuns:

Craciun Magic
Iti doresc un Craciun Magic si Un An Nou plin de fericire, sa daruiesti zambete si acele zambete pe care le daruiesti sa se intoarca la tine transformate in fericire! Fie ca aceste Sfinte Sarbatori de iarna sa iti incalzeasca sufletul si sa iti lumin...

| fl3bletzeatha a răspuns:

Un an nou mai fericit, Cu de toate garnisit, Sanatate si iubire Si cu multa fericire!"

* "De sfintele Sarbatori sa deschidem usa pentru oaspeti dragi, si inima pentru speranta bucurie si lumina. Sa fim mai buni si sa privim inainte cu incredere, stiind ca daca avem credinta, drumul din fata noastra va fi presarat cu impliniri."

* "Acum, dupa Sfanta porunca a datinii strabune,
Iti incredintez gandurile frumoase de calde urari de fericire, sanatate, belsug şi impliniri.
Un Craciun frumos alaturi de cei dragi."

* "Sarbatori fericite cu bucurii si impliniri alaturi de cei dragi! Sa va gaseasca Mosul cu masa bogata si sufletul curat!"

* "Fie ca Nasterea Domnului sa va lumineze sufletele si casa, sa aveti parte de sanatare, belsug si fericire!"

* "Fie ca Sfintele Sarbatori de iarna sa va aduca numai bucurii in suflet, sa reusim sa descoperim cu totii adevaratul sens al Craciunului!"

* "Din lumina sarbatoririi nasterii Domnului si din speranta ce insoteste Noul An, ganduri bune si urari de sanatate, impliniri si bucurii tuturor! "

* "Inconjoara-te de familie si prieteni, bucura-te de glasurile colindatorilor si de dansul fulgilor de nea. Astfel, spiritul Craciunului te va insoti tot anul si dragostea pe care o daruiesti celorlalti ti se va intoarce inzecit. Sarbatori Fericite!"

* "Odata cu sfintele colinde sa-ti intre in casa si in suflet pacea sfanta si forta de a fi mereu invingator!"

* "E vremea colindelor, vremea bucuriei, cand minunea nasterii Mintuitorului cuprinde sufletele si le innobileaza. Fie ca Magia Sarbatorilor de iarna, cu zvon de cintece si clopotei, sa aduca fericire, sanatate si bunastare in caminul dumneavoastra. CRACIUN FERICIT!"

"A trecut un an cu aripi frante peste noi, am inteles mai mult sau mai putin despre etern, am incercat sa fim mai buni sau mai piosi. Si acum, în prag de sarbatori, simtim cum linistea coboara ancestral in noi. Imbujorati de sentimente hibernale, cand sufletele noastre trimit atata drag spre voi, cu inima deschisa va uram tot ce-i mai bun in aste sfinte sarbatori! Un an nou fericit si "La multi ani!""

* "Cu ocazia Nasterii Domnului, va doresc, tie si familiei tale, multa sanatate, pace, bucurie si toate cele bune!"

* "Sarbatori fericite, pline de bucurii si un an mai bun."

* "Craciunul sa aduca in inimile noastre, ale tuturor, pace, bucurie si …multa dragoste!"

* "Fie ca Sfintele Sarbatori de Craciun sa va umple de bucurie si pace. Craciun fericit!"

* "Sarbatori fericite alaturi de cei dragi! Noul an sa fie presarat cu realizari remarcabile, impliniri, sanatate, fericire si bafta!"

* "Sarbatori Fericite, La multi Ani! Sa va aduca anul nou multe realizari si indeplinirea tuturor dorintelor."

* "La cumpana dintre ani ne gandim mereu la cei care ne sunt dragi si cu care am dori sa petrecem clipe de neuitat."

* "E CUMPANA DINTRE ANI! Sa privim inapoi cu iertare, inainte cu speranta, in jos cu intelegere, si in sus cu recunostinta! Sarbatoarea Craciunului sa va deschida poarta spre un An Nou plin de bucurii si impliniri! La multi ani!"

* "In prag de sarbatori, cu pacea, lumina si caldura in suflet, iti doresc sa ai parte de zile minunate, de un Mos Craciun darnic si bun, sa te bucuri si sa astepti cu nerabdare anul ce vine, un an mai bogat in impliniri, mai inalt in aspiratii si plin de succese. Sarbatori fericite!"

* "Sa aveti parte de toate, spor la bani si sanatate!"

* "Cu colinde de Craciun, va dorim un an mai bun, si cu dragoste crestina sa primiti in dar lumina, zurgalai de flori de gheata sa va bucure de viata, mult noroc sa aveti in toate, la multi ani cu sanatate! Funda