| madw_6466 a întrebat:

Ce cadou pot sa ii iau mamei mele de ziua ei? Nu am nicio idee...implineste 43 de ani si bugetul e de 200 de lei noibig grin

1 răspuns:
| lala178 a răspuns:

La multi ani in primul rand...
Ii poti lua:
-o esarfa
-o pereche de cercei de argint, sau un lantisor cu pandantiv identic cu al tau, o bratara, un inel;
-un ceas de mana cu bratara(este mai elegant decat cele cu curea);
-inramata o poza cu voi 2;
-poza cu voi doua imprimata pe un tricou, pe o cana sau pe o fata de perna;
-o brosa draguta;
-o icoana, daca poarta nume de sfant;
-un portofel;
-o carte pe care stii ca isi doreste sa o citeasca;
-un cd(pe care il poti face singura) cu artistul ei preferat sau cu melodiile pe care dansa in tinerete, melodia ei si a tatalui tau(inca nu e timpul pierdut sa o tragi de limba);
-o poti duce la strand sau plaja in ziua aceea, poti complota cu tatal tau sa faceti o mini-excursie la mare;
-o diploma pentru cea mai buna mama;
-poti incerca sa faci tu un tort in care sa infigi lumanare cu varsta ei;
-ii poti servi micul dejun la pat impreuna cu o revista de femei in care sa gaseasca si felicitareasmug;
-sa o duci la un salon pentru manichiura si pedichiura;
-o geanta de vara;
-o floare de apartament;

Alege din lucrurile astea ce stii ca este potrivit mamei tale si alaturi de o felicitare scrisa de tine si un buchet din florile ei preferate si sigur o sa se simta foarte mandra de copilul ei!