| dudy2204 a întrebat:

Vreo idee pentru un cadou dragut pentru ziua de nastere a mamei mele?

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

O sampanie ieftina ajunge.

| eXtreme21 a răspuns:

Cumpara-i o floare frumoasa in ghiveci, sa o poata avea mai mult timp.

| OoBunnyoO a răspuns:

Tu o cunosti cel mai bine pe mama ta si stii ceea ce ii place. Poate ii place sa poarte bijuterie ori accesorii. Ii poti lua un pandantiv sau o brosa (nu neaparat din argint - brosa). Ii poti lua o esarfa daca poarta, o geanta, un portofel. Mama mea este o mare iubitoare de animale, de exemplu si ii plac chestiile cu poze imprimate, asa ca i-am luat un portofel cu un catel pe ea. De asemenea, este foarte friguroasa, iar acum doi ani i-am luat un pulover galben (galbenul fiind culoarea ei preferata). In fine, ti-am dat exemplele astea ca sa punctez faptul ca tu o cunosti cel mai bine pe mama ta si cred ca ii poti lua un cadou mult mai frumos doar fiind atent/a la ceea ce ii place, decat daca i-ai lua o cutie cu bomboane si un buchet de flori. Poate stii vreun film care sa ii placa foarte mult, ii poti face un cd cu el sau un cantaret/a care sa ii placa si ii poti face un cd cu melodiile sale etc.

| HaHaGirl a răspuns:

Majoritatea sunt pentru flori,felicitari si ciocolata,astea sunt trecatoare, florile se ofilesc, felicitarea o pune undeva si uita de ea iar ciocolata o mananca, eu iti propun ceva mai vreatic cu care se va putea mandrii si in fata celorlalti, care o va face sa se gandeasca la tine cand se va uita si nici nu va uita unde e sau ce-a facut cu ea/el...sunt acele bratari cu banutii aceia,sau orice altceva pe care poti scrie ceva,orice vrei tu,bratara cu siguranta o va purta,eu i-am facut mamei ceva de genu cu un banut de aur, pe care l-am gravat si i-am scris acolo ce am simtit si s-a bucurat foarte mult, banutul sau orice alta forma, nu conteaza nu trebuie sa fie neaparat din aur, se gaseste si sub alta forma, succes :*

Răspuns utilizator avertizat
| Vlad_Bogdan_1996 a răspuns:

Un parfum si o felicitare. Eu asta i-am dat mamei mele acum o luna de ziua ei.

| Yukinachan a răspuns:

O floare, o ciocolata, un parfum, un plus si daca mai ai cativa bani iti spun sa-i iei ceva ce-i place ei...i don't know laughing) si sa nu uiti sa-i faci o felicitare sau sa-i cumperi big grin

| melisssa1521 a răspuns:

Eu te-as sfatui sa-i faci ceva personalizat mamei tale. O felicitare, un buchet de flori din hartie glase, ...etc.
Cadoul potrivit e cel facut de tine din inima, tu degeaba ii cumperi ceva de la magazin daca in acel cadou a fost depusa munca si dragostea ta. Incearca sfatul meu si vei vedea ca ii va placea mai mult decat plasticul din magazin.

| Ibbesul a răspuns:

Eu zic ca un buchet de flori si un sincer "te iubesc!" ar face-o foarte fericita si mandra!

| deeaty a răspuns:

Daca esti mai micuta poti sa ii faci o felicitare si sa ii oferi un buchet de flori, iar daca esti mai mare poti sa ii iei ceva bun bun bun de la cofetarie, un parfum, nu stiu...tu o cunosti cel mai bine si tu alegi happy bine...mai am o optiune, si cam asta ar fi:sa comunici cu tatal tau si sa va formati o idee, tatal tau si cu tine ati putea scoate-o undeva prin oras, sa iesiti ca o familie, pentru ca va conta ft mult pentru ea happy

| coscutie a răspuns:

Iti sugerez sa o bucuri cu un cos plin de flori..Nu il va uita niciodata.