| anonim_4396 a întrebat:

Ce iubiti cel mai mult pe lumea asta? Dar ce urati cel mai mult?

P.S. Exceptam membrii familiei in cazul iubirii, ca de urat, nu cred ca isi uraste cineva familia.

30 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Iubesc stiinta,tehnologia,cunoasterea,oamenii rationali,sinceri,seriosi,amuzanti, iubesc natura,tot universul

urasc ipocrizia,falscitatea, prostia,dezamagirea, suferinta, boala, lipsa sperantiei, realitatea de care vrea uni sa ma convinga

| Drimmero a răspuns:

Se stie foarte bine ce iubesc eu,, The Arsenal intra in calcule din prima, mai iubesc femeile,, natura si tot ceea ce ar putea iubi un barbat.
Nu suport hotia si coruptia,, iar prin acest prilej am o lista neagra in care intra diferite echipe care sunt rivale cu Arsenal,, dusmanul lor este si al meu/
In general iubesc sportul, miscarea, sanatatea. Eu nu prea am ura in mine,, doar echipele de fotbal care au furat in trecut, nu le sufar din ficati pe alea... si pe criminali nu-i sufar sau pe oamenii ca ei.

| T0T a răspuns:

Ba să știi că sunt cazuri.

| LoveSleep a răspuns:

Urăsc când n-am mesaj primit pe telefon când mă trezesc.
Și-o iubesc pe Selena Gomez.

| anonim_4396 explică (pentru LoveSleep):

Vezi ca au pus-o reprezentant la Pantene, in reclame.
Cea mai frumoasa e dublarea in limba romana.Ai impresia ca vocea e inapoi si imaginea inainte.

| LoveSleep a răspuns (pentru anonim_4396):

Bine că nu îmi place pentru vocea ei smug

| Florentina9210 a răspuns:

Iubesc viata in general si persoana iubita care saruta fiecare centimetru de pe corp.

| justanotheruser99 a răspuns:

Iubesc cafeaua, plimbarile lungi seara, sa privesc apusul soarelui, muzica, senzațiile extreme, pinguinii laughing adrenalina, ploaia de vara, cititul si cam atât imi vine in minte momentan.
Urăsc... Nu stiu cu ce sa încep laughing aaaaa! Da! Stiu ca pare ciudat, dar eu imi urăsc cativa membrii din familie (nu intreba), ziua de luni, culoarea roz (pur si simplu ma zgârie la retină), canicula, usturoiul, tipele care exagereaza cu salonul, falsitatea, peștele (stiu ca e sănătos, are omega etc, dar nu il suport), oamenii care arunca ambalaje pe jos (chiar daca este cate un cos de gunoi din 10 in 10 metri, tot pe jos prefera sa arunce ambalajele), gălăgia (cand dragul meu vecin se pune sa taie cu drujba diverse sau sa găurească cu burghiul), mirosul de oțet si alte chestii.

| syd2 a răspuns:

Suprematia

| Deaad a răspuns:

Arta si natura.

Urasc multe, in special specia mea.
Cateodata ma urasc si pe mine.

| BlackRose03 a răspuns:

Iubesc sa ma simt bine,sa rad,sa desenez,sa scriu poezii,sa ma uit pe yt,sa stau pe TPU,sa dorm,sa mananc,sa invat limbi straine,sa ma uit la seriale etc.

Urasc sa ies afara si sa dau ochii cu alte persoane(sunt timida), sa trec trecerea de pieton(stiu ca e ridicol), sa vad atata rautate in lumea asta, sa ma gandesc prea mult la viitor etc.
Dar nu cred ca exista ceva ce sa urasc cu adevarat, n-am urat niciodata o persoana sau o activitate.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cel mai mult imi iubesc parul cand e roz si urasc ca se duce dracu' la fiecare spalare. Glumesc, sunt si alea pe lista dar nu pe primul loc laughing
Cel mai mult iubesc oamenii optimisti, care au o energie pozitiva si zambesc mult. Cat despre urat, urasc din tot sufletul meu musafirii. Ma fac foarte anxioasa chiar daca nu se observa si sunt foarte comunicativa cu ei. Ii urasc mai ales pe aia care nu anunta si te trezesti cu ei la usa.

La tine primul raspuns e legat de anime-uri sau de Japonia si al doilea thinking, ce naiba urasti? Manelele, prietenii falsi, iesitul din casa - am ghicit ceva?laughing

| Mayhem666 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ah, ma cunosti atat de bine laughing. La partea cu ce imi place, ai ghicit, pe langa faptul ca mai imi plac urmatoarele : manga, muzica, sa desenez, limba japoneza, sa manac, sa dorm, etc laughing
La partea cu ce urasc, de asemenea ai ghicit, dar mai am de adaugat cate ceva : muzica populara, minciuna, unii oameni, munca fizica, mai multi oameni, serpii (ca imi e frica de ei), si mai multi oameni, sa fiu in centrul atentiei, si o alta serie de oameni, si lista poate continua pana la nesfarsit laughing
Nu cred ca lista de lucruri pe care le urasc are vreun sfarsit laughing

| anonim_4396 explică (pentru Mayhem666):

Eh, eu am incercat sa zic ce ar fi pe primul loc laughing Asa mai puteam sa adaug ca iubesti tarantulelebatting eyelashes

| Mayhem666 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, iubesc cel mai mult tarantulele, asa de mult, incat nu vreau sa le vad, ca sa nu cumva sa lesin si sa cad peste ele si sa le strivesc laughing. Asa de mult le iubesc laughing tin la siguranta lor laughing

| Xelon a răspuns:

Daca ai zis ca "exceptam membrii familiei si partenerul\partenera" atunci la mine e simplu...
Iubesc sa castig.
Urasc sa pierd laughing

| ălkjmhgf a răspuns:

Oamenii, la ambele întrebări.

| KenNine a răspuns:

Ce iubesc cel mai mult nu pot spune exact deoarece iubesc(plac)putine lucruri.Dar asa ar fi Japonia si tot ce tine de ea(cultura etc.).Ce urasc sunt multe dar asa ar fi „sa astept sau sa fiu asteptat".

| 私は日本が大好き a răspuns:

Iubesc Japonia
Urasc SEEN

| 私は日本が大好き a răspuns:

Ma enerveaza atunci cand vorbesc pe messenger cu o persoana si imi da SEEN cand se intampla le dau block laughing de ce s-a inventat acest "Seen" cu ce ne ajuta? Mai e si jocul ala foarteeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee STUPID! Cu(.)cosul de baschet

| WeirdFrance a răspuns:

Iubesc: anime
Urasc: lumea reala

| Mayhem666 a răspuns (pentru WeirdFrance):

Esti exact ca mine, mi-am gasit jumatatea laughing

| Drimmero a răspuns (pentru Mayhem666):

Bwhahahahahahaha,, sufletul pereche!

| Mayhem666 a răspuns (pentru Drimmero):

Stii ca glumeam cand i-am spus asta, nu? Am spus asta, doar pentru ca si eu sunt la fel laughing

| Drimmero a răspuns (pentru Mayhem666):

Nu mai spune... nu mi-as fi dat seama niciodata, tocmai ce am fost catapultat din pom fix in momentul discutiei/

| Mayhem666 a răspuns (pentru Drimmero):

Hai ca ma faci sa rad laughing

| Drimmero a răspuns (pentru Mayhem666):

De ce? Ia scuipa tot

| Mayhem666 a răspuns (pentru Drimmero):

M-ai facut sa rad cand am citit partea cu "am fost catapultat din pom", de aia am spus ca ma faci sa rad laughing

| Drimmero a răspuns (pentru Mayhem666):

Nu-mi spune ca nu stiai de poanta de asta
Ce viata am si eu,, mai distrez lumea/

| WeirdFrance a răspuns (pentru Mayhem666):

Lol