| anonim_4396 a întrebat:

Credeti ca sunt anumite lucruri, pe care doar persoanele otaku/iubitorii de anime (si baieti si fete) le pot intelege, iar persoanele care nu sunt pasionate de animeuri, nu le pot intelege?

Vad ca oamenii care nu sunt pasionati de animeuri nu pot intelege anumite lucruri, pe care persoanele otaku le inteleg. Nu stiu cum sa explic sau sa spun concret care ar fi acele lucruri, dar am observat ca asa este.

Voi ce parere aveti?
Vreau si parerea persoanelor otaku/iubitori de anime, dar si parerea celor care nu sunt pasionati de animeuri, ca sa pot face o comparatie.
Multumesc anticipat!

45 răspunsuri:
| Clorox a răspuns (pentru Deaad):

You're pointless! Daca nu ai fi fost asa de prost educat puteai sa pleci, dar degeaba, nu avem ce face cu persoanele ca tine, sunteti niste needucati care nu au ce face cu viitorul lor decat sa injure alte persoane, stii ce te-a schimbat pe tine? Nu rap-ul sau metal-ul, prostia te-a schimbat! Te poftesc cu drag sa parasesti dracu intrebarea daca nu-ti convine! By the way, mai invata GRAMATICA aia...
Lua-(ti)-as*
Inainte sa faci pe cineva prost uita-te la tine laughing
Nici macar nu stii sa scrii si ai tupeu sa faci pe cineva prost!
PS: Cred ca-ti dai seama cine-i prostul dintre tine si AnimeLover95 laughing

| HandaSei a răspuns:

Mă pot considera un fan destul de înrăit al anime-urilor dacă pot spune așa... dar nu am înțeles totuși prea multe din ce ai vrut să spui! rolling on the floor

Pentru mine personal sunt doar o altă formă de cinematografie, nimic mai mult, iar chestii bune și chestii rele poți extrage din orie domeniu, nu doar anime... ^.^

Dacă ar fi să o iau așa, probabil m-am schimbat puțin, adică am învățat multe expresii noi și interesante într-o limbă nouă, pot fi ceva mai critic când văd chiar și un desen sau niște efecte speciale prost făcute în filme...

Dar probabil cel mai important lucru pe care la făcut pentru mine e că ma făcut să realizez "într-ul final." cât de la pământ, fără expresivitate și nici un gram de progres sau originalitate este industria de filme și seriale! rolling on the floor

Deci pot spune că ma făcut să-mi schimb puțin concepțiile despre anumite lucruri, dar nu că neapărat mi-a schimbat modul de gândire, eu unul mereu am gândit puțin diferit și fără să mă uit la anime, fiecare e unic la acest capitol... ^.^

| Deaad a răspuns (pentru Clorox):

Faza cu "lua-(ti)-as",TPU-ul mi-a adus cuvantul la forma "luati-as".
Eu cred ca te-ai suparat ca un fraier doar pentru ca am folosit cuvantul pu%%a.
Nu e de condamnat,majoritatea sunteti inchisi la minte.
Dar o sa folosesc pu&^, piz%@, co@i£ de cate ori am chef pana cand ajung suspendat, ok? Nu-mi spuneti voi sa nu vorbesc asa cum vreau si asa cum simt.

Daca citeai mai bine raspunsul meu iti dadeai seama ca nu va injuram, iar dupa faza de la inceput am pus un emoticon.

Salveaza-ti energia pentru alte persoane de care merita sa te iei.

Raspuns si pentru celalalt fraier care a pus intrebarea.

| Clorox a răspuns (pentru Deaad):

Eu mi-am dat seama ca teoretic nu ai injurat, dar pur si simplu, m-am luat de tine deoarece nu suport cand cineva injura si se ia fara motiv de cineva!
Stii? Daca intrebarea era pentru fraieri sau daca cine a pus-o a fost fraier, de ce ai comentat la ea? laughing
Nu am ce sa-ti zic decat 'Welcome to the party'

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Mayhem666):

Mintea omului e în continuă schimbare, la fel și comportamentul. Un an e o perioadă lungă în crești, te bați de situații diferite direct sau indirect etc.
Nu poți să relaționezi toată dezvoltarea ta cu un singur factor, având în vedere că vezi situații și în altceva, cum ar fi cărți, filme, viața reală.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Dupa cate conturi iti mai faci aparitia?

| Drimmero a răspuns (pentru Mayhem666):

Ne apucam sa facem discriminari acum?

| Mayhem666 a răspuns (pentru Drimmero):

Nu fac discriminare, doar ca m-ai surprins cu un raspuns pozitiv, de obicei nu faci asta, deci mi s-a parut ceva neobisnuit big grin

| Drimmero a răspuns (pentru Mayhem666):

Eu de obicei gandesc pozitiv doar cand este cazul, n-ai sa ma vezi pe mine vreodata ca ma leg de ceva anume fara sa am un motiv! Doar ti-am mai zis

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

Ăsta e ultimul, promise }}

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Bwhahahah

| ihacoswhy a răspuns:

Deci, personal, am observat ca iubitorii de anime-uri sunt mult mai prietenosi. Deci, pe bune. Si pe mine m-au schimbat anime-urile pentru ca am vazut o mare diversitate de genuri in ceea ce priveste anime-urile, am invatat cate ceva din toate povestile si mi-au schimbat perspectiva asupra vietii. Foarte deep, dar asa elaughing. In plus, cultura japoneza este foarte diferita si asta este foarte vizibil in anime-uri si cred ca vazand cultura lor si stilul lor de viata, de comunicare si de adaptare in societate ne-a atras si ne-a facut sa privim din mai multe perspective. Sunt sigura ca daca m-as uita si la filme poloneze, spaniole, arabe s-a.m.d. as avea in capul meu o varzalaughing

| Mayhem666 a răspuns (pentru ihacoswhy):

Esti fata? Eu am avut impresia ca esti baiat!

| ihacoswhy a răspuns (pentru Mayhem666):

N-aveai cum sa stiilaughing

| Mayhem666 a răspuns (pentru ihacoswhy):

Nu am spus ca stiu, am spus ca asa am avut impresia.