| AngelWhatt a întrebat:

Hey TPU

Daca ati putea sa va constuiti lumea voastra cum ar fi?

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Autostrazi, camioane, autobuze, autotrenuri si trenuri.

| thegatekeeper a răspuns:

Nici nu stiu de unde sa incep. Oamenii ar fi mai putin egoisti, nu ar mai exista conflicte, coruptie, cruzime impotriva animalelor, discriminare, intoleranta, prejudecati, etichete, saracie, poluare, natura nu ar mai fi distrusa atat de abuziv, oamenii ar fi mai deschisi catre ceea ce nu cunosc si ar fi mai putin orientati catre interior si propriul ego, nu ar mai exista conceptul de bani (totul ar functiona pe baza sistemului ''serviciu contra serviciu'' sau pe baza schimburilor) si as putea continua la nesfarsit. Din pacate e doar o utopie si aproape sigur va ramane asa.

| Pricked a răspuns:

Asemenea celei din Game of Thrones.

| Seepty a răspuns:

O lume in care totul ar fi posibil, oamenii sa nu sufere din dragoste, sa fie nemuritori, niciodata sa nu aibe vreo boala si sa nu imbatraneasca nimeni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=4rqxxa6SzkY
Cred ca spune tot :)

| eu4you a răspuns:

Deja lumea mea exista...in imaginatia mea.
Nu am o viziune prea "fantasmagorica" asupra ei. Pur si simplu ar fi ca in epoca victoriana.
Ce poate fi mai frumos decat sa mergi la baluri, sa citesti si sa canti la pian toata ziua? Cat despre oameni...parca nu as vrea sa ii schimb. Pana la urma, daca ar exista numai oameni buni, care sa nu fie rai sau egoisti, sau sa fie numai oameni ca tine, unde mai e neprevazutul? Care iti mai e scopul, daca deja esti inconjurat numai de oameni care te sustin si te merita?
Poate as aprecia daca ar mai disparea putin din ignoranta si incultura caracteristica oamenilor din zilele noastre.
Lumea ta cum ar fi? happy

| rememberme24 a răspuns:

Ar fi o lume in care oamenii nu ar mai fi atat de rai unii cu altii,in care nu mai exista jafuri si crime, in care nimeni nu ar mai fi bolnav, in care banii nu exista, si in care toti oamenii ar fi prieteni:ar rade impreuna, si-ar acoperi boacanele unii altora si nu s-ar para...Si la scoala nu s-ar mai da note:fiecare invata de bunavoie si nu de teama de a lua o nota proasta

| AngelWhatt explică (pentru rememberme24):

Ce lume mumoasa ar fi...crying

| rememberme24 a răspuns (pentru AngelWhatt):

Da,ar fi...dar din pacate, asta nu se va intampla niciodata;(

| VisionsofaGod a răspuns:

Este inutil sa te gandesti la o astfel de utopie. Ar fi o lume plina de contradictii care nu ar avea rost.
Daca zic ca oamenii ar trebui sa se ajute mai mult intre ei, asta inseamna ca ii fortezi sa faca un lucru impotriva vointei lor. Daca iti fortezi intentiile bune asupra cuiva, nu inseamna ca faci un lucru rau? Si o sa faci asta pentru fiecare persoana? Sa schimbi fiecare persoana doar pentru idealurile tale care crezi ca sunt perfecte? Asta inseamna ca o devi cea mai rea persoana de pe planeta.
O lume fara schimbare, nemuritoare, fara schimbari, unde fiecare persoana este o copie a celeilalte. Parca timpul e inghetat. Nu ar mai exista ziua de maine. Cine ar vrea sa traiasca intr-o lume ca asta?