| anonim_4396 a întrebat:

V-ati saturat ca lumea sa se ia de muzica voastra?

18 răspunsuri:
| Dumnezău a răspuns:

Nu,pentru ca eu, din postura de ascultator, sunt mai pregatit muzical decat cei le vara pe urechi "muzica" lor.Adica,ascultatorii trupelor "mele" sunt mai destepti decat "artistii lor".Si oricum, n-ai cu cine, dom'le, niste tarani.E amuzant totusi sa vezi cum incearca unu' sa-ti demonstreze ca Satana s-a infiripat in vocea lui Chris Cornell, iar INNA e luminatia lumii in materie de muzica.

| Holocaust a răspuns:

Nope.O să mă satur atunci când o să-mi pese.

| CautNume a răspuns:

Nu, nu-mi pasa.De ce sa-mi pese parerea unei/unui manelist/a, fan/a Inna, sau mai noi, coreeni, japonezi sau ce naiba sunt?

| wforweirdo a răspuns:

N-au cum sa se ia de muzica mea,pentru ca nu ii bag in seama. Si n-au cum sa imi critice muzica, pentru ca vin cu cele mai penibile argumente. "muzica ta e naspa". "de ce?" "pentru ca...e naspa! satanisti! nespalati! satanisti!". Ma amuza, de fiecare data cand apare vreun destept d-asta ascultator de manele, care crede ca e in masura sa imi critice mie muzica, si ca chiar imi va schimba mie gusturile.

| RockNbeer a răspuns:

Nu.

| Tourniquet a răspuns:

Mi s-a cam luat, da. Mama mă face satanistă, tata că cică-s depresivă din cauza trupei Evanescence, bla-bla-bla. Dar nu e așa. Și prietenii mă fac ciudată și alte aberații. Mi se fâlfâie, sincer. M-am obișnuit. Mă mai iau și eu de Inna și alte aberații ascultate de ei. big grin

| simina36 a răspuns:

Da,dar prea putin imi pasa de parerea lor!

| AsianKiduu a răspuns:

Imi place sa vad ca se dau mari si tari si zic ca ce ascult eu e aiurea, in timp ce ei aculta manele si inna. Prefer sa raman la coreenii mei decat sa ma dau pe taiatu' venelor. laughing

| Vans a răspuns:

Inca nu.Inca imi da satisfactie sa-i vad cum se strofoaca.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ăăă, oarecum. Câteodată dai peste unii care exagerează extrem de mult, criticând din pură prostie.
Îmi place însă să aduc argumente împotriva acestor persoane.
În fine. Nu prea mă interesează cu adevărat ce cred ceilalţi despre preferinţele mele muzicale. Eu doar apăr genul muzical pe care-l ascult, atunci când este nevoie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da. Si cel mai bun prieten s-a luat de trupele mele. Spunea ceva cum ca "Metallica sunt satanisti" (nu e adevarat) si ca rock-ul nu mai e ascultat de atat de multi oameni. Problema e ca de fiecare data cand incerc sa spun si eu despre muzica lui rap si hip-hop de rahat, le intoarce si pur si simplu nu mai pot sa continui. Spune k si lui ii place rock-ul (mai putin), dar nu heavy metal (singurul gen pe care il mai cunoaste).Da oricum, prostii care tot arunca cu pietre in muzica noastra cred ca o sa ne faca sa ascultam genul lor idiot de muzica? Eu nu voi renunta la rock nici daca ma omori. In zona mea, e plin cu idioti care asculta manele si chestii gen Inna.De asta aproape nimeni de la mine din clasa nu stie ca ascult rock. Eu sunt mai linistita, de asta nu vreau sa le spun. Vor arunca cu pietre in mine, si eu nu am personalitatea de rock-er (cel putin, nu 100%) asa incat sa ma pot apara.Ei sunt genu ala de "muschi fara creier"

| MalleusMaleficarum a răspuns:

Naaah, not really.
Şi eu mă iau de muzica "lor", dar măcar eu sunt aia care are argumente de ce muzica lor suge.
Plus că dacă cineva o face, again, by the power of evidence and reason, nu-l evoc pe Captain Planet ci le zic în nişte cuvinte "basice" de ce nu suge.
Problema lor dacă vor să înţeleagă sau nu.
Oricum, în general ăstora de vrei să le explici de ce rock-ul nu e de căcat le intră pe o ureche şi le iese cât ai clipi pe ailaltă.

| Indestructible a răspuns:

Sincer, putin imi pasa de ce zice lumea.

| BiancaBaby a răspuns:

Da

| theStraightEdgeSavior a răspuns:

Ascult rock, punk-rock, hardcore deci multi ma fac nebun, multi imi critica si stilul de viata dar sincer nu-mi pasa ce zic ei

| vivigreen a răspuns:

Pai cam asa ceva.Toti au ceva cu mine ca ascult rock alternativ. Mie chiar imi place, ma reprezinta, si totusi ce treaba au altii cu mine? Nu imi place muzica romaneasca si asta am afirmat-o de multe ori (sincer, exista exceptii, dar asta cred eu).Ce sa fac daca pe mine ma reprezinta alt gen de muzica. Vorbele lor, nu inseamna nimic pentru minewinking

| SilentByTheNight a răspuns:

Ma doare undeva ce zice lumea, oricum cel care critica nu are cum sa stie! Recunosc si eu critic muzica altora... nu stiu eu ce stare le invoca si merg in drumul meu oh go on Lasa'i pe hateri in moartea lor, ca oricum si noi suntem inclusiwinking Parerea mea.

| DrSatan a răspuns:

Nu-i bag in seama si continu sa dau headbang