| anonim_4396 a întrebat:

Hey TPU,

Voi ati mers vreodata singuri la restaurant/cafenea/fast food?

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

E litera de lege, mai mult singur cand termin serviciul si prind masa pranzului, in companie cu parintii sau un var cand vine in oras

| Adry05 a răspuns:

O dată la starbucks că trebuia să aștept o oră până să plec nu știu unde și îmi era cel mai îndemână și am preferat să stau la o cafea decât așa aiurea pe bancă + că voiam să mă și uit pe niște cursuri că eram în sesiune
și odată sau de 2 ori am mâncat la food court de la mall

| SilentRain a răspuns:

Mai tot timpul

| CostinAlamariu a răspuns:

Nu si nici n-as putea. M-as simti ciudat sa fiu singur acolo. As avea un sentiment ca daca nu sunt cu cineva acolo imi pierd timpul si banii. Ce sa fac eu singur intr-un restaurant? Pot sa stau singur si undeva mai ieftin laughing

| Adry05 a răspuns (pentru CostinAlamariu):

Singură să merg de acasă strict la restaurant nici eu n-aș merge, dacă mi-e poftă de ceva de acolo mai bine comand acasă și mănânc comod la un film laughing)
dar de exemplu se poate când ești într-o zonă, ți-e foame și mai trebuie să mergi după undeva și atunci îți prinde bine să mănânci, aia de exp nu mi se pare pierdere de bani și timp big grin

| PainTech a răspuns:

Restaurant - niciodată singur.
Cafenea - nu merg la cafenea.
Fast food - și singur și cu prietenii.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu,întotdeauna merg cu cineva.

| unu3doi2trei1 a răspuns:

La restaurant - nu, dar asta pentru că merg doar de câteva ori pe an, și asta doar când sunt plecată undeva în grup;
La cafenea && La fast food - de câte ori nu m-am dus, mă duc mai mereu singură. Totuși, este adevărat că mâncarea și cafeaua au parcă un gust mai bun când nu ești singur, ci cu cineva.

| Unsfatbun a răspuns:

A merge la restaurant nu este un lucru iesit din comun. Obiectivul principal este sa-ti potolesti foame, nu?
Ce stim cu totii este ca trebuie să mâncăm! Important este să mâncăm sănătos și să evităm mâncarea proastă, gen fast food.
Cea mai bună păpică este cea de acasă, făcută cu ingrediente naturale, dar nu întotdeauna avem timp să mergem acasă și mergem la restaurant.
Irosim bani în multe porcării și nu scoatem din buzunar, oricât este nevoie, să fim sănătoși?
Întreb și eu!

| anonim_4396 explică (pentru Unsfatbun):

Ok, deci singur sau in grup? happy

| Unsfatbun a răspuns (pentru anonim_4396):

În primul rând, nu plec de nebun de acasă, că vreau să mănânc la restaurant! Dacă află soția, mă dă pe conserve! laughing
Fără "ai mei" nu am ce căuta la restaurant, dacă sunt în afara programului de lucru.
Iar la serviciu, când ne permite situația, servim masa la restaurant.
Dar asta, repet: doar cand ne permite situatia.
Colegii mei de lucru sunt și prietenii noștri de familie, iar o dată pe lună ieșim cu "toată gașca" să luăm cina.
Cat despre cafenea, tot cam pe acolo stau lucrurile.
La fast-food nu merg nici singur nici insotit,?