| kissyouharry a întrebat:

Voi credeti in fantome sau spirite?

Răspuns Câştigător
| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Biblia spune că Creatorul nostru Dumnezeu este "un Spirit" (Ioan 4:24).
De asemenea, Biblia arată că în domeniul spiritual trăiesc un număr mare de îngeri care la fel ca Dumnezeu sunt fiinţe spirituale (Psalmul 104:4 - care face din îngerii săi spirite,
din slujitorii săi un foc mistuitor!)
Dacă vrei să aflii ce spune Biblia despre felul cum ne influienţează cei din domeniul spiritual poţi citi acest articol: http://wol.jw.org/ro/wol/d/r34/lp-m/1102005140
Cele bune!

4 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Nu.

| mona a răspuns:

Eu nu cred

| butterflyeffect0000 a răspuns:

Din punctul meu de vedere, fantome sau spirite, e acelasi lucru! Si, da, cred!

| ReViNeMaScAtii a răspuns:

Obisnuiam sa cred si in mos craciun dar toate pana la o anumita varsta.