| DeMentaa a întrebat:

Voi credeti in fantome sau spirite? De ce?

Răspuns Câştigător
| antonius74 a răspuns:

Da, cred. zice si in ecclesiast: "a pus stiinta vesniciei pana si in inima lor" (aprox.). daca vrei sa scoatem in afara Biblia, articolul asta va fi de ajuns: http://yogaesoteric.net/content.aspx?lang=RO&item=4497

11 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Nici nu stiu ce sa credworried
Eu sper sa nu existebig grin

| Ana a răspuns:

Pana acum nu am vazut nicio fantoma si niciun spirit, deci nu cred
da nici nu vreau sa vad d acum inkolo :d

| xibalba a răspuns:

Nu, pentru ca nu exista.

| AndutzaAndu a răspuns:

Nu si nu am crezut niciodata. Poate k exista cine stie

| DeMentaa explică:

Deci nu stiu ce sa cred uni da uni nu

| elseva5lei a răspuns:

Hmmm... interesant subiect, personal cred in fantome, a fost si o emisiune in care se arata ca exista un fel de forme de viata sub forma de campuri magnetice.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu exista fantome

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai eu nu cred in fantome pentru ca nu au cum sa hoinareasca prin lumea celor vii, si sa faca ce vor ele. Dumnezeu nu le da voie sa se intoarca pe pamant. Exista demoni, care i-au infatisarea mortului ca sa ne pacaleasca. Ei se hranesc cu frica noastra si vor sa ne castige sufletele. Ei ne urasc pentru ca suntem facuti dupa chipul si asemanarea lui Dumnezeu si vor sa ne distruga, dar nu trebuie sa va fie teama.Degeaba au ei tot felul de puteri daca nu stiu sa iubeasca. Dragostea este raspunsul.Nu poate sa ne raneasca ata timp cat avem credinta.Trebuie sa fim cat mai aproape de Dumnezeu.Suntem mai puternici decat ei.Armele noastre sunt credinta si rugaciunea.Binele invinge raul! PACE TUTUROR

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu esti bolnava cu creieru daca crezi in fantomeeee

| Din Mine Zboara Doar Fluturi :) a răspuns:

Mdap...cred ca exista.

| Bubuuuuuuuuuuuuu a răspuns:

Da cred.happy Pentru ca pur si simplu exista si am trait experinte cu ele la viata mea de 12 anirolling on the floor