| andreeafbz a întrebat:

Voi credeti in fantome sau spirite? justificati

Răspuns Câştigător
| Humphrey a răspuns:

Nu, nu cred... Mie mi se pare ceva imposibil! Sa mori si dupa sa devii " fantoma sau spirit "... Dar se poate rezuma si la reincarnare. Reincarnarea este ca un fel de a 2 sansa :) pentru multi oameni.25 % din oamenii americani ( U.S.A ) cred in reincarnare. Citeste acest topic : http://www.everystudent.ro/a/reincarnare.html

1 răspuns:
| tomyk a răspuns:

Fantomele/spiritele sunt "alimentate" doar de frica noastra.Atunci cand de exemplu, esti intr/un subsol de bloc si auzi un sunet,gata, trebuie sa fie neaparat fantome:Nu! Suntem oameni si de accea credem in fantome, vampiri si altele.Omul nu este o fiinta perfecta si de accea a inventat acceste creaturi care apar doar in filme!