| anonim_4396 a întrebat:

Imi traiam viata linistit pana acum cateva zile.Am fost la medicul dentist ca sa imi trateze un dinte.La un moment dat dentistul spune :Se pare ca ai niste probleme si trebuie sa vizitezi medicul ortodont.Eu nu stiam cu ce se ocupa un medic ortodont si am mers linistit am facut cateva consulatii si in final mi-a spus : Ai nevoie de aparat dentar.In clipa aia nu imi venea sa cred, eu niciodata nu ma gandisem la asa ceva.In acea clipa m-am simtit distrus.Ma gandeam la toate batjocoririle pe care urma sa le primesc la scoala peste tot unde ma duceam.Dentistul m-a programat peste 2 luni.Din acea zi pur si simplu nu ma pot sa ma gandesc la absolut nimic altceva.Sa ai aparat dentar este chiar asa rau? Eu nici nu ma gandesc la ce reactie vor avea colegii si toti ceilalti cand vor vedea.In ziua de astazi un baiat cu aparat dentar este judecat ca fiind un tocilar un retardat fara viata sociala.Stiu ca de cand vor afla voi fi foarte ignorat si nimeni nu ma v-a mai baga in seama.Va rog frumos sa imi spuneti voi ce parere aveti despre baietii cu aparat dentar?(in special parerea fetelor.Am 14 ani si sunt clasa a VIII-a.

8 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Dacă ești suficient de prost încât să îți pese de părerea altor proști(căci doar un prost poate să te judece pentru așa ceva), e treaba ta. Nu ai minte.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cu sau fără aparat dentar ești același om. termină cu prostiile astea că nu o să-și bată nimeni joc de tine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu arată urât deloc, din contră-arată simpatic.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce prostie.
Nu este rău deloc, ce batjocură visezi?
Îmi pare genial, sincer, arată super bine.
Îţi faci nişte griji aiurea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In primul rand, e clar ca exagerezi daca crezi ca nimeni nu o sa te bage in seama din cauza ca o sa ai aparat dentar.
In al doilea rand, chiar daca ar fi cativa care ar rade sau ar comenta, e la fel de clar ca e mai important sa il porti ca sa iti rezolvi problema cu dintii decat sa iti bagi capul in legatura cu ce cred unii care nu prea gandesc.

| 熊Panda熊 a răspuns:

La mine la scoala e considerat cool sa ai aparat dentar. Arata bine. Serios vorbesc. Mai ales cel permanent. Si eu am avut aparat dentar si nu m-a criticat nimeni.

| eli30 a răspuns:

Aparatul dentar e ceva normal daca fraierii considera ca aparatul dentar este ceva cu care poti critica pe cineva e treaba lor, tie sa nu iti pese de parerea lor deoarece nu mai oamenii inchisi la minte se iau de cineva care isi traiaste viata.

| Koala4 a răspuns:

Sa iti pui aparat dentar inseamna ca te preocupa aspectul tau fizic. Nu inteleg de ce ai putea fi batjocorit din motivul asta. Si daca nu vrei sa se vada foarte tare, exista si aparate dentare mult mai putin vizibile.