| chiftelutacrocanta a întrebat:

Imi zici 5 lucruri pentru care te simti josnic ca esti roman?

7 răspunsuri:
| William a răspuns:

1. Sunt asociat cu tiganii.
2. Romania este o tara saraca.
Nu gasesc altele.

suntserios
| suntserios a răspuns:

-tiganii
-politicienii
-coruptia
-lipsa educatiei si a bunului simt
-proasta aplicare a legilor

| J0B0MAT a răspuns:

Prea greu să aleg doar 5.

| Dragosdoar a răspuns:

Nu sunt chiar 5.
1. pentru ca in multi straini ma confunda cu cioroitii
2.pentru ca e mizerie multa in tara asta orase, sate, spatii verzi
3. Multi oamenii prosti si inchisi la minte, rai cu un caracter ce lasa de dorit
4.manelaraia si prostul gust sunt la ele acasa
5. politica, corupta
6. tiganeala
7.comportamentul medicilor, al secretarelor bugetare, administratori etc
8.lista poate continua

| simulare a răspuns:

1. Daca zici unui strain ca esti din Romania iti va zice ca esti tigan, ca furi, etc... 2.Economia ( Salariile sunt foarte mici in Romania fata de alte tari) 3. Poti fi batut, jefuit de tigani la fiecare colt de strada. Politia nu face nimic 4. Tiganii construiesc ditamai casele peste noapte
5. Avem o zona turistica FOARTE FRUMOASA pe care nu o punem in valoare.

| suntserios a răspuns (pentru simulare):

"Poti fi batut, jefuit de tigani la fiecare colt de strada" hai sa nu exageram.

| Spiderul a răspuns (pentru suntserios):

De exemplu in Medgidia sunt destui tigani care stau la fiecare colt de strada.