| jakecrazy a întrebat:

In ce epoca suntem contemporana sau moderna? scuzati categoria e cea mai vizionata

Răspuns Câştigător
| buzzerbeater99 a răspuns:

Acum suntem in epoca conteporana.Ca sa te ajut
1)Antichitate:3000 I.HR
2)Evul Mediu:pe la 1000 dupa HR
3)Moderna:pana la revolutia Franceza 1789
4)Contemporana:1789-prezent

3 răspunsuri:
| XxTerrorxX2 a răspuns:

Contemporan=acum (Exemplu: autor contemporan=autor din zilele noastre)

deci practic suntem in epoca contemporana

| crack123 a răspuns:

CONTEMPORÁN, -Ă, contemporani, -e, adj. 1. Care există, trăiește, se petrece în zilele noastre, care se raportează la prezent, la epoca de față; actual. 2. (Despre oameni; adesea substantivizat) Care trăiește sau a trăit în același timp cu..., pe vremea... [Var.: contimporán, -ă adj.] – Din fr. contemporain, lat. contemporaneus.

Tu ce crezi laughing?

| HueyFreeman a răspuns (pentru crack123):

Renasterea sa fie.