| StrongHeart a întrebat:

In materie de telefoane.credeti ca telefoanele de la Huawei si alte companii chinezesti vor intrece pe cei de la Apple in vanzari?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Samsung si Huawei vand deja mai mult ca Apple

| StrongHeart explică (pentru suntserios):

Asta e valabil si daca vorbim strict telefoane?
Stiu ca Samsung e mare pe piata cu tv-uri si alte proiecte.

| suntserios a răspuns (pentru StrongHeart):

Pai de telefoane ziceam.
Samsung si Huawei sunt pe primele doua locuri la vanzari in 2019 si 2020

| Celcestietot a răspuns:

In vanzari de telefoane ca si numar, da. Sunt multi oameni obisnuiti care mai degraba cumpara de la chinezi decat de la rivalul acesta, sunt mai ieftine modelele lor, deci cu mult mai accesibile publicului.