| Sara2 a întrebat:

In ultima vreme am multe probleme cu lumea oriunde ma duc orice fac se ia toata lumea de mine, ma simt f jignita, imi vine sa fug sa uit de tot, si la scoala are un coleg de-al meu idul (nu stiu de unde) si ma streseaza in sensul ala naspa, nici la scoala nu imi mai vine sa ma duc, si in seara asta m-am simtit f jignita a inceput unu ca am tupeu cica i-am luat-o inainte la coada la paine dar nu a fost asa nu mai pot nu stiu de ce toate mi se intampla mie, credeti ca e ok sa stau o perioada inchisa in camera mea? crying

5 răspunsuri:
| BRG a răspuns:

Sărut mîna Flory cu siguranță nu asta este soluția de a sta izolată în casă, oamenii sînt răutăcioși lipsiți de umilință aroganți și îngîmfați lipsiți de mîndrie, Biblia în acest fel caracterizează pe unii oameni care trăiesc în ultimele zile ale acestui sistem rău care va fi distrus. Ideea este că tu nu trebuie să pui la suflet tot ce-ți spun s-au fac oamenii cuvinte și gesturi care te jignesc, știu că e ușor de zis dar greu de făcut, dar nu ai altă soluție, nu te supăra te rog tu ce vîrstă ai? Î-ți doresc multă sănătate și ai grijă de tine. Cristi.

| MariuZ a răspuns:

Sa stai inchisa undeva e CEA MAI PROASTA abordare. Fii mai antenta in jurul tau (de genul sa nu intri in fata cuiva la o coada) si fii mai vesela, zambitoare si politicoasa cand "se ia" cineva de tine. Politetea, in combinatie cu un zambet, dezarmeaza orice rautate. Colegului rautacios da-i ignore pe messenger.
Bafta!

| Merisorr a răspuns:

Fa ca minewinking cand se ia cineva de tine la scoala nu-l baga in seama arata-i ca esti superioara si ca nu te cobori la prostiile lui/ei. Intradevar colegului iai putea da ignore. Sa stai inchisa in camera ta nu e o solutie straight face si faza ca i-ai luat-o in fata la coada ar trebui sa-i zici asa,, Si ce ma? Nu se termina painea pana ajungi! Te temi ca nu i avea ce manca laughing,, Eo asta as facebatting eyelashes.

| ani63 a răspuns:

Degeaba te inchizi in camera :educatia romanilor nu se va schimba niciodata.
Si eu tot asa patesc. Nu este respect fata de nimeni, educatia romanilor=epoca de piatra=cred ca si in perioada acea se respectau mai mult intre ei. Ignora ca de educat nu poti, simtete superiora fata de ei, fii mandra ca ai reusit sa evoluezi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Astenia de primvara isi face efectul. Nu dispera, nu lua astfel de masuri. Lucrurile nu sunt asa cum le vezi. Esti suparata, te-ai obisnuit intr-o anumita stare, acum trebuie s-o schimbi. Timpul este cel mai bun medicament, le va rezolva pe toate.