| Andrei1000super a întrebat:

Intrebare capcana.
Un copil vrea sa isi cumpere o bluza iar bluza costa 97 lei si mama si cu tata ii dau amandoi 50 de lei dupa ia isi cumpara bluza si ii ramane rest 3 lei unu ii da mamei si unu tatalui.
Unde a disparut celalalt leu?

9 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Frate! In locul alora de la Google, as parola naibii pagina aia, ca tot va treziti periodic sa va dati mari cu intrebarile "voastre" destepte!

| Lariiiiiiii a răspuns:

Pai te duci la magazin şi schimbi acel leu în 2 şi le dai la fiecare câte 1, 50.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Vezi ca nici macar nu ai scris corect problema. ii ram 3 lei, da unu mamei, unul tatei si mai ramen unu, nu asta era enuntu problemei

| Melcul a răspuns:

Celalalt leu este la zoo ca ne pregatim de euro.

| Andrei1000super explică:

Care-i problema ta?

Răspuns utilizator avertizat
| Andrei1000super explică (pentru Lucian15125):

De fapt nu am copyat-o ci am citit in ziar happy

| SuzySuzy a răspuns:

L-a luat copilul?

| fanutscurtu13 a răspuns:

Si a luat o Înghețatalaughing)