| Doarunaltutilizator a întrebat:

Intrebarea asta e pentru fete presupun ca si baietii pot raspunde aici.
Ce parere ati avea daca un baiat oarecare v-ar trimite o scrisoare de dragoste si in zilele noastre cu declaratii de iubire si restul? un gest ca asta credeti ca ar mai impresiona o fata si acum? ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar impresiona
Depinde si in ce masura si ce anume scrie in scrisoare
Daca ma cunoaste si ii este rusine sa imi spuna ca ma place fata in fata si decide sa imi scrie o scrisoare, prima data m-as bucura enorm de mult, stiind ca este foarte greu sa iti exprimi sentimentele in fata cuiva.
Cand scrii o scrisoare de dragoste, nu este un gest pentru a impresiona, ci un gest frumos. Nu poti spune in fata ce simti si te exprimi mai bine pe foaie.
In fata, ai tendinta sa te balbai sau sa uiti ceea ce voiai sa zici.
O scrisoare de dragoste este ceva rar, dar si frumos

| Doarunaltutilizator explică (pentru anonim_4396):

Sunt de acord cu tine.

15 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Prefer o pizza si niste vin. Dragostea se simte

| GdX a răspuns:

Pff...Dragostea nu este ceva usor. Iubirea este o reactie chimica la nivelul creierului. Trebuie gandit rational cand te apuci sa scrii, daca ceea ce simti este real sau doar o fantezie. Unele persoane pot considera dragut gestul.

| RAY a răspuns:

Atractia fizica conteaza nu romane de dragoste

| OldSoul a răspuns:

Desigur ca le-ar impresiona, acum cel mai adesea e intr-un mod negativ, "Ce obsedat" iar cand e intr-un mod pozitiv il baga pe respectivul in friendzone, si desigur mai exista si cazul in care ar aprecia la adevarata valoare scrisoarea, dar e foarte rar.

| Doarunaltutilizator explică (pentru OldSoul):

Fetele...ce baiat le intelege?

| RainmakerX a răspuns:

Multe fete ar rade de tine dar si mai multe ar aprecia.

Totul depinde de fata. Daca este o fata normala, open minded atunci la sigur o sa aprecieze.

Exista si specimene care ar rade de tine... Asa este peste tot. Trebuie doar sa cunosti cat de cat persoana respectiva inainte de a-i trimite o scrisoare de dragoste.

| Doarunaltutilizator explică (pentru RainmakerX):

Inteleg ce spui.
Daca spui tu ca mai multe fete ar aprecia gestul atunci ce as avea de pierdut daca as face asta? absolut nimic.
M-am gandit eu la ideea asta si chiar cred ca ar merge ceva dar trebuie sa fiu si atent la ceea ce scriu acolo.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Nu stiu cu ce femei ai avut tu deaface dar eu iti zic sincer ca daca ii trimiti uneia o declaratie ca o iubesti, o sorbi din priviri si numai ea este viata ta, va fugi de tine mancand pamantul. Chiar daca te cunoaste. O relatie se incepe cu chat cu glume si activitati impreuna, baby steps. Abia apoi poti sa-i spui ca o placi (dar atat, nu ca esti topit dupa ea).

| Mussette a răspuns:

Daca as primi de la unu cu care n-am vorbit prea mult sau nu sunt impreuna o scrisoare, mi s-ar parea deplasat. Daca mi-ar da prietenul, mi-ar inmuia inimioara. blushing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am primit, tipul venise din alt oras si mi-o lasase prin apropierea carierului. ( nu stia unde stau, doar zona ) Cand a ajuns acasa mi-a zis ce a facut, am mers sa iau scrisoarea dupa vreo saptamana pentru ca nu-l credeam si m-a cam busit plansul cand am citit. A fost dragut. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O sa vomite.
Ca sa eviti, trimite la o comunista.
Trimite intr-un plic, un bilet la Paris, o sa te"iubeasca".

| NarutoGokuIchigoHarryPotter567443 a răspuns:

Cand totul e digital, ceva material ar schimba starea si ar face un om fericit

| MelissaAdela a răspuns:

Mi-ar placea.dar cazurile cu astfel de baieti sunt destul de rare.